Pille Ivask • 22. detsember 2016 • 1 min
Jaga lugu:

Bill Gates hakkab juhtima taastuva energia hiigelfondi

Bill Gates  Foto: EPA

Miljardär Bill Gates on teada andnud, et asub juhtima taastuva energia arendamiseks mõeldud fondi, mille suuruseks on miljard dollarit, vahendab CNN.

Lisaks Microsofti asutajale on andnud nõusoleku fondi tegemistes osaleda ka Amazoni juht Jeff Bezos, Virgin Groupi asutaja Richard Branson ning Alibaba juht Jack Ma.

Fond hakkab investeerima neisse ettevõtetesse, millel on potentsiaali oma tegevuse tagajärjel vähendada kasvuhoonegaaside hulka. Eeskätt toetatakse elektri, transpordi, põllumajanduse, tootmise ning arhitektuuriga seotud ettevõtteid ja ideid.

Gates märkis, et taastuva energia kasutuselevõtu juurutamise puhul peaks raha suunama just eeskätt teadusse ning arendustegevusse. Samuti rõhutas ta, et erainvestorid peaksid rohelise energiaga seotud ettevõtmisi rohkem toetama.

Gatesi juhitav fond tuleb ajal, mil USA järgmine president Donald Trump on öelnud, et kliima soojenemine on jama.  Samuti teatas Trump, et määrab keskkonnaagentuuri juhiks kindral Scott Pruitti, kes toetab fossiilseid kütuseid ning eitab kliimasoojenemist.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt