Veebruaris pendeldas naftahind 54 ja 57 dollari vahel barreli kohta - nii kitsas vahemikus pole musta kullaga enam ammu kaubeldud, kirjutab MarketWatch.
New Yorgi turul oli eile aprilli
naftafutuuride hind 53,54 dollarit barrelist ehk 29 senti möödunud päevast odavamalt. Londoni naftafutuuri hind langes aga 27 senti 56,09 dollarini barrelist.
Kuna
USA tegi veebruaris oma naftatootmise ajaloo rekordi – 520,2 miljonit barrelit – siis vähendas see
OPECi riikide tootmispiirangutest loodetud mõju. Need kaks jõudu: OPECi ja veel osa naftatootjate otsus tootmist vähendada ning samal ajal USA otsus tootmist suurendada, kujundavadki praegu
hinda, mis kõigub üsna ülevaatlikes piirides. Samuti pressib naftahinda allapoole tugev dollar.
Analüütikute hinnangul jätkub see köievedu veel järgmistel nädalatelgi. Suuremat muudatust loodavad nad näha mais, sest siis kohtuvad OPECi riigid, et arutada naftatootmise piirangute jätkamise üle. Praeguse seisuga kehtivad piirangud juuni lõpuni.
Seotud lood
Ettevõtete juhtidel tuleb muude küsimuste kõrval mõelda ka sellele, mil moel oma töötajaid kõige tulemuslikumalt innustada. Mitmed neist on kasutusele võtnud boonuspaketid ja üha rohkemad kaaluvad töötajatele lisahüvede pakkumist, just selliste, mida päriselt enim vajatakse ning hinnatakse: tööalased arenguvõimalused, rahalised boonused, täiendav tervisekindlustus, paindlik töökorraldus ja ühisüritused. Leinonen toetab oma klientidest tööandjaid iga päev just motiveerimisprogrammide väljatöötamisega. Millised on kõige populaarsemad boonusmeetmed?