Pille Ivask • 16. märts 2017
Jaga lugu:

Kulla hind kerkis kahe nädala tippu

kuld  Foto: Reuters/Scanpix

Väärismetallide hinnad tõusid hoolimata sellest, et Föderaalreserv tõstis intressimäärasid.

Kulla hind tõusis 2,3% võrra, 1228,60 dollarini untsist. Tegu on viimase kahe nädala kõrgeima hinnaga. FactSeti andmeil on kulla hinnal täna käsil suurim päevasisene tõus alates möödunud aasta juunist, mil Brexit mäletatavasti kulla hinda märkimisväärselt tõstis.

“Föderaalreservi otsus teeb investorid ettevaatlikuks. See on ka peamine põhjus, miks väärismetallide hinnad praegu tõusnud on,” kommenteeris ThinkMarketsi analüütik Naeem Aslam MarketWatchile. “Tegelikult ootasid paljud investorid, et Fed on oma sõnades veelgi agressiivsem,” jätkas ta. 

Fed tõstis eile intressimäärasid oodatult 25 baaspunkti võrra, 0.75% kuni 1%ni. Ilmselt tõstab Fed intressimäärasid tänavu veel kahel korral.

Kuigi intressimäärade tõstmine üldjuhul tugevdab dollarit ning muudab kulla seega teistes valuutades arveldavatele investoritele kallimaks, on seekordse kulla hinna tõusu põhjuseks dollari nõrgenemine. FXTMi turuanalüütik Hussein Sayed tõdes, et kuna seekord oli intressimäärade tõstmine oodatud, dollar ei tugevnenud.

Teistest väärismetallidest tõusis hõbeda hind 2,6%, 17,36 dollarini untsist. See on ühtlasi suurim tõus alates jaanuarist. Plaatina hind on tõusnud 2,4% võrra, 959,70 dollarini untsist. Pallaadiumi hind aga 3,3% jagu, 769,90 dollarini untsist.

Jaga lugu:
Hetkel kuum