Läti kosmeetikafirma plaanib börsile minna

27. aprill 2017, 13:25
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20170427/BORS/170429690/AR/0/AR-170429690.jpg

Läti kosmeetikatootja AS MADARA Cosmetics teatas plaanist saada selle aasta lõpus börsiettevõtteks, keskendudes kasvule välisturgudel. Ettevõte viib kõik vajalikud ettevalmistused ellu koostöös LHV Panga ja Nasdaq Riia börsiga, teatas LHV pressiteates.

Looduskosmeetika tootmisharu on nii Euroopas kui ka kogu maailma kosmeetikatööstuses kiiresti kasvav turusegment. Kohalikul turul on AS MADARA Cosmetics oma looduskosmeetika kaubamärgiga MADARA selle segmendi tuntumaid esindajaid.

2016. aastal ulatus ettevõtte käive 5,5 miljoni euroni ja 2017. aastal oodatakse 30% kasvu. Ettevõte kavatseb edasiseks arenguks vajaliku kapitali kaasata uute aktsiate emiteerimisega ja korraldab esmase avaliku pakkumise, keskendudes eelkõige olemasolevatele klientidele ja jaeinvestoritele, kes sooviksid saada ettevõtte aktsionäriks ja võtta nii osa selle edasisest arendamisest, tutvustades Lätit ka maailmas.

Lisaks aktsiatele, saavad investorid võimaluse kasutada aktsionäridele mõeldud privileegide programmi, mis kehtib toodete soetamisele ning võimaldab lähemalt osaleda ettevõtte äriprotsessides ja tootearenduses.

MADARA Cosmetics avas täna ka internetikülje madaracosmetics.ee/investorile, kus kõik huvilised saavad enda nime kirja panna, et hoida end kursis uudistega ettevõtte arengu ja börsiplaanide kohta. Lehekülg sisaldab ka informatiivset ja harivat materjali väärtpaberituru ja investeerimise kohta, et pakkuda infot potentsiaalsetele investoritele, kes ei ole seni aktsiaturgudega tuttavad, kuid sooviksid võimalikus aktsiaemissioonis osaleda.

ASi MADARA Cosmetics juhatuse liige Uldis Iltners ütles, et nad soovivad oma avaliku emissiooni fokusseerida olemasolevatele klientidele Baltikumis – eraisikutele ja teistele jaeinvestoritele. „See oleks ka vastandlik üldisele trendile, et edukad balti ettevõtted jõuavad välisinvestorite kätte nii, et kohalikelt võetakse ligipääs ära.“

Praeguseks on MADARA Cosmetics aktsiate avaliku pakkumise edukaks läbiviimiseks kaasanud sertifitseeritud konsultandina LHV Panga. LHV Panga institutsionaalse panganduse juht Ivars Bergmanis ütles, et MADARA Cosmeticsi tegevus ja korporatiivne strateegia tõestavad, et ettevõte on börsile sisenemiseks igati sobiv.

MADARA Cosmetics on asutatud 2006. aastal. 2016. aastal valiti nii ettevõte kui ka selle kaasomanik Lotte Tisenkopfa-Iltnere Läti kümne mainekaima ettevõtte ja ettevõtja hulka. ASi MADARA Cosmetics omanikud on Lotte Tisenkopfa-Iltnere (28% aktsiatest), Uldis Iltners (28%), AS ALPS Investments (20%), Zane Tamane (12%), Liene Drāzniece (8%) ja Paula Tisenkopfa (4%).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. April 2017, 13:25

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing