Artur Erik Lindmaa • 22. august 2017 kell 12:30

Tesla võlakirjad languses

Tesla Model 3 prototüüp  Foto: Scanpix/Reuters

Tesla esimesed võlakirjad on langenud kümme päeva pärast väljaandmist 2%, kuna investoritel on Tesla tulevikust vastakad arvamused, kirjutab The Wall Street Journal.

Ettevõte müüs 11. augustil 1,8 miljardi dollari eest võlakirju, et saada raha Model 3 tootmiseks. Tesla kasutas ära investorite janu suurema tootlusega võlakirjade vastu ning müüs võlga 5,3% aastatootlusega ehk 3 protsendipunkti suurema tootlusega kui samaväärsete Föderaalreservi võlakirjade oma.

See-eest on mitme investori sõnul võlakirjade ostmine kaheldava väärtusega, kuna ettevõte teenib siiani kahjumit ning on drastiliselt suurendanud kulutusi, et läbi murda kapitalimahukal autoturul.

„Jumal armastagu neid, nad kasutasid ära väga tugeva turuseisu ning said soodsa rahastuse,“ ütles võlakirjade portfellihaldur Jack Flaherty GAM Holdingsist, kes ise võlakirju ei ostnud.

Samuti on mitme analüütiku hinnangul Tesla emiteeritud võlakirja tootlus selle riskidega võrreldes liiga madal, samuti puuduvad instrumendil paljud vajalikud garantiid.

Võlakirjade hind on kukkunud 97,75 dollarini, tõstes tootluse 5,65% MarketAxessi andmetel.

Võlakirjade kauplemine on olnud aktiivne: Tesla võlakirjad olid MarketAxessi andmetel esmaspäeval enimkaubeldud rämpsvõlakirjad, mille käive ulatus 92 miljoni dollarini.

Samuti on need investorite hoolika jälgimise all, kuna Teslast on saanud investorite üks lemmikaktsiaid, kinnitab The Wall Street Journal. Nimelt on aktsia aasta algusest kasvanud 58%.

Hetkel kuum