Sirje Rank • 5. september 2017 kell 6:26

Soome börsi põhinimekirja tuleb uus firma

Foto: Scanpix/Reuters

Mobiilimängu Angry Birds tootja Rovio Entertainment OY andis täna teada, et plaanib aktsiate noteerimist Helsingi börsi põhinimekirjas.

Rovio loodab uute aktsiate müügist saada umbes 30 miljonit eurot. Samuti plaanivad aktsiaid müüki panna firma suurim osanik Trema International BV ja veel mõned osanikud, teatas firma.

Aktsiaid pakutakse jaeinvestoritele ja ettevõtetele Soomes, Rootsis ja Taanis ning institutsionaalsetele investoritele Soomes ja rahvusvaheliselt. Ära on otsustatud dividendipoliitika, mis näeb ette, et 30% aasta netotulust makstakse välja dividendidena.

Aktsiate noteerimine võib seitse aastat tagasi oma tuntuima mobiilimängu Angry Birds teinud firma väärtuse kergitada umbes kahele miljardile dollarile, kirjutas agentuur Bloomberg.

Rovio on üle saanud vahepealsest mõõnast, muutes viisi, kuidas mängude mängimiselt raha teenitakse. Aktsiate noteerimisest laekuv raha annab tegevjuhile Kati Levorantale püssirohtu uute mängude arendamiseks.

Noteerimine testib ühtlasi investorite huvi mängude tarkvara tootjate vastu. Agentuuri Bloomberg kogutud andmete põhjal pole taoliste firmade aktsiad noteerimise järel erilist tähelendu teinud. Kord ühe mänguga saavutatud edu on olnud raske korrata.

Kui firma väärtuseks kujuneb 2 miljardit dollarit, tähendab see juhtkonna liikmele Kaj Hedile 1,4 miljardi dollari suurust varandust, rehkendab Bloomberg. Talle kuulub Roviost 69% suurune osalus pärast miljoni euro investeerimist enam kui kümme aastat tagasi. Firma kaasasutajaks oli tema vennapoeg Niklas Hed.

IPOst laekuva rahaga saab rahastada ka vihaste lindude joonisfilmi teise osa valmimist. Film peaks valmima 2019. aastal. Läinud aastal välja tulnud esimese joonisfilmiga on teenitud ligi 350 miljonit dollarit.

Teises kvartalis kasvas Rovio käive 94% 86,2 miljonile eurole. Mängude osa tõstis käivet 65% 61,3 miljonile eurole. Firmale on kasuks tulnud uus strateegia, mis paneb rohkem rõhku mängu jooksul sooritatud ostudele tasuliste allalaadimiste asemel. 

Rovio vihaste lindude mängu erinevaid versioone on alla laetud 3,7 miljardit korda, kuid firma teiste mängudega on sarnane edu veel saavutamata. Suurim rahamasin on praegu Angry Birds 2, mis on jätk originaalmängule. Tänavused uued nimed on Battle Bay ja Angry Birds Evolution.

Angry Birds on maailma üks tuntumaid kaubamärke.

IPO korraldajateks on Carnegie Bank A/S, Danske Bank A/S ja  Deutsche Bank AG.

Hetkel kuum