Mait Kraun • 21 september 2017

Rogers: järgmine langus saab olema hirmuäratav

Jim Rogers  Foto: Reuters/Scanpix

Legendaarne investor Jim Rogers ütles RealVision TV-le antud intervjuus, et karuturg (langev turg) on tulekul ning see saab olema hirmuäratav.

Rogers ütles, et uue kriisi algpõhjuseks on võlgade kasv üle maailma. Eriti suurelt peaks langus tabama investoreid, kes on oma raha pannud börsil kaubeldavatesse fondidesse (ETFid).

„Kui meil on karuturg, siis saavad paljud järsku aru, et nad omavad ETFe, mis on kokku kukkunud. Need kukuvad palju rohkem kui muud varad. Põhjus on selles, et suur osa investoritest omab just ETFe.

Investeerimisfirma Rogers Holdingsi juht on mures võlakirjade ja aktsiate hinnatasemete pärast. Muret tekitab ka aktsiaturgude kallinemise ulatus (breadth). Ulatus näitab, kui paljud aktsiad on tõusmas ja kui paljud langemas.

Krahhis näeb ta samal ajal ka võimalust. „Kui keegi võtaks veidi aega ja keskenduks aktsiatele, mis ei ole ETFides, siis peaks leidma väga häid võimalusi, sest üldjuhul neid ignoreeritakse,“ ütles ta. „Mõnedel neist peaks väga-väga hästi minema. Neid aga ei osteta, sest aktsiaid ostavad ainult ETFid.“

Mis Rogersile aga meeldib? Aktsiaturud, mida vihatakse ja millest mööda vaadatakse. Selleks on põllumajandus ja Venemaa aktsiad. Ta on jätkuvalt Hiina aktsiate fänn. Rogers omab ka kulda ning ütleb, et selle hind tõuseb veel „väga-väga kõrgele“.

Hetkel kuum