Märt Belkin • 15. november 2017 kell 7:36

Baltic Horizon tegi Riias suurostu

Baltic Horizoni fondi juht Tarmo Karotam.  Foto: Eero Vabamägi, Postimees/Scanpix

Balti börsi fondinimekirjas kaubeldav kinnisvarafond Baltic Horizon soetas 21,3 miljoni euroga suure büroohoone Riias, investeerides nii ära teises kvartalis emissiooniga kogutud kapitali.

Ostu-müügileping sõlmiti eile ning selle järgi omandab Baltic Horizon Fond Riias asuva Vainodes 1 büroohoone, vahendas fondivalitseja Northern Horizon Capital.

Lepingujärgne ostuhind on ligikaudu 21,3 miljonit eurot, mis teeb omandamise ligikaudseks tootluseks 7%. Tehingu tahavad pooled lõpule viia detsembris.

“On hea meel saada selline atraktiivne vara fondi rahavooportfelli ning oleme rahul, et saame investeerida enamiku 2017. aasta teises kvartalis investoritelt kaasatud kapitalist," rääkis fondijuht Tarmo Karotam.

Ta lisas, et ostulepingu allkirjastamiseni jõudmine võttis tavapärasest rohkem aega täiendava õigusliku ja maksuauditi protsessi tõttu, mis oli vajalik seoses jaanuarist 2018 Lätis jõustuvate maksumuudatustega.

Vainodes 1 büroohoone asub Daugava jõe vasakul kaldal Riia peamise magistraali Karlis Ulmanise nimelise puiestee ääres.

Büroohoonekompleks on täielikult välja renditud ja asub 10minutilise autosõidu kaugusel Riia kesklinnast. Kompleks koosneb uuest büroohoonest, mis valmis 2014. aastal ja mis on ühendatud väiksema rekonstrueeritud hoonega.

Kogu väljarenditav pind on 8052 ruutmeetrit. Ankurrentnik on JSC Latvian State Forests, mille käes on 90% pinnast, lisaks on üürnikeks ka farmaatsiaettevõte Abbvie ja kohvik.

Kinnistutele on kehtiva detailplaneeringu järgi kokku võimalus ehitada veel kuni 18 262 ruutmeetri ulatuses büroopinda ja parkimismaja, lisas fond.

Hetkel kuum