Bitcoin murdis 16 000 dollari piiri

Bitcoin.  Foto: Bloomberg
Äripäev • 7. detsember 2017 • 2 min
Jaga lugu:

Eile sai krüptomünt bitcoin uue hoo sisse – viimase 24 tunniga rallis krüptoraha enam kui 20 protsenti. Täna õhtupoolikul võttis bitcoin ka 16 000 dollari piiri.

Kui eile sai bitcoini kätte veel pisut enam kui 11 000 dollariga, siis täna hommikul tuli selle eest CoinMarketCapi andmetel käia välja keskmiselt 15 000 dollarit. See tähendab, et krüptomünt purustas vaid 24 tunni jooksul neli teetähist: 12 000, 13 000, 14 000 ja 15 000 ja õhtupoolikul ka 16 000dollari piiri. Bitcoini turuväärtus on ületanud 270 miljardi dollari piiri.

Põhjuseid ralliks on palju: kuna pärast suvist hoogsat tõusu kukkus mündi hind septembris allapoole 4000 dollari taset, aga hakkas seejärel seda ülikiirelt tõusma, hüppasid bitcoini-rongile ka jaeinvestorid. Lisaks hakkasid ka institutsionaalsed investorid bitcoini vastu huvi üles näitama.

Hoogu andis kiirele hinnatõusule maailma suurima, Chicago toorainebörsi teadaanne, et toob detsembris turule bitcoini-futuurid. Kuna see annaks võimaluse bitcoine lühikeseks müüa, pelgavad mõned eksperdid sellest teatavat hinnaraputust. Näiteks uudisteagentuur Bloomberg kirjutas hiljuti, et just riskifondid võivad usinalt lühikeseks müümist kasutama hakata. Flight VC partner ja krüptoraha investor Lou Kerner nimetas artiklis tulevasi futuure „kõigi aegade parimaks short'imise (lühikeseks müümise) võimaluseks“. Teisalt usutakse, et futuurid aitavad krüptomündi hinda „normaliseerida“.

Samal ajal kui bitcoin futuuri-ootuses õitseb, olid teised krüptorahad languses. Ethereum kukkus 4 protsenti 433 dollarile, bitcoin cash 8 protsenti 1367 dollarile ning ripple oli viie protsendiga languses. Tõusu näitas suurematest tegijatest vaid monero, mis kallines 1,3 protsenti ja jõudis 287 dollarile.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt