Pille Ivask • 10. detsember 2017 kell 9:45

Bitcoinimiljardär: ootan 20kordset tõusu

Vasakult: Cameron Winklevoss, Natalia ja Tyler Winklevoss   Foto: epa

Bitcoiniga miljardäriks saanud Cameron Winklevoss usub, et krüptoraharallil ei tule nii pea lõppu, kuna uusi kauplemisplatvorme tuleb juurde ning investorite ligipääs bitcoinile muutub aina lihtsamaks.

Winklevossi peetakse üheks tuntumaks bitcoiniinvestoriks ning arvatavasti on tema krüptomündiportfell üsnagi kopsakas. Nüüd ütleb ta, et senine ralli on üksnes algus ning kokkuvõttes võib bitcoin kallineda veel 20 korda.

Kriitikud on märkinud, et bitcoinile võib hukatuslikuks saada just see, et Nasdaq avab võimaluse kaubelda bitcoinifutuuridega. See tähendab, et investoritel avaneb võimalus teha panuseid bitcoini vastu ning see võib viia alla ka krüptomündi hinna. Winklevoss aga nii ei arva, pigem vastupidi. Tema põhjendab bitcoini tõusu sellega, et rohkem investoreid saab bitcoiniga kauplemisele ligipääsu.

Bitcoinist saab kulla asendaja

36aastane Winklevoss on investorina tegev juba aastaid. Ta osales ka Facebooki loomisel ning on pärast seda keskendunud krüptorahaärile.

Winklevossi hinnakalkulatsioonid põhinevad kullal. Ta peab viimase koguväärtuseks 6 triljonit dollarit, samas kui turu keskmine on 7,5 triljonit. Ta märkis, et investorid hakkavad bitcoini investeerimise ideesse üha enam kiinduma, sest selle tootlikkus on suurem kui kulda investeerimisel. Ta märkis, et bitcoin võiks tulevikus ilmselt kulla positsiooni üle võtta. “Me arvame, et see kõik on vaid algus ja meie bitcoini ei müü,” kommenteeris Winklevoss Bloombergile.

Kauaaegsed investorid

Cameron Winklevoss ning tema kaksikvend Tyler on bitcoini juba aastaid investeerinud. Aastal 2013 ütlesid nad, et on ostnud 11 miljoni dollari väärtuses bitcoine. Praegu tähendaks see, et Winklevosside varanduse väärtus on kerkinud 11 miljonilt dollarit 1,7 miljardile. Kui lisada vendade teisedki varad, peaks kummagi varanduse suurus jääma Bloombergi miljardäride indeksi andmeil miljardi dollari juurde.

Winklevossid pole kommenteerinud, kui palju bitcoine nende krüptorahakotti praegu mahub.

Bitcoini hind kerkis sel nädalal 19 000 dollarini, ent langes siis alla 16 000 piiri. Praegu jääb hind 14 000 dollari manu.

Hetkel kuum