Mait Kraun • 2. mai 2018 kell 7:23

Nikola kaebas Tesla kohtusse

Tesla veokid ja sportauto.  Foto: Reuters/Scanpix

Elektri- ja vesinikautode idufirma Nikola Motor kaebas Tesla kohtusse, sest viimane olevat nende patente kuritarvitanud, vahendab MarketWatch.

Hagi anti kohtusse teisipäeval ning seal väidetakse, et Tesla on kopeerinud nende veoautode disaini. Kohtusse esitatud dokumentidest selgub, et Nikola saatis Teslale juba eelmise aasta novembris kirja, kus toodi välja, et Tesla Semi veoautod on nende omadega väga sarnased.

Sarnasuste hulka kuulusid näiteks esiklaasi ümbris, auto keskele jääv uks ning aerodünaamiline kere. Nikola nõudis, et Tesla lükkaks oma veoauto avalikkuse ette toomise edasi, kuni patentidega seotud probleemid on lahendatud. Tesla aga ei vastanud ning veoauto toodi avalikkuse ette eelmise aasta 16. novembril.

Nikola ja Tesla veoautode võrdlus  Foto: Kohtudokumendid/MarketWatch

Nikola teatas, et Tesla veoauto on „turul segadust tekitanud“ ning kahjustanud nende võimet uusi investoreid ja partnereid saada. Ettevõtte hinnangul on kahju neile lausa 2 miljardit dollarit.

„On väga selge, et sellel kohtuasjal ei ole mingit väärtust,“ ütles Tesla pressiesindaja teisipäeva õhtul.

Jaanuaris teatas Nikola, et ehitab Arizonasse miljardi dollari tehase. Sellel ajal oli ettevõtte andmetel tehtud juba 8000 veoauto eeltellimust. Nende tootmist plaanitakse alustada 2021. aastal.

Hetkel kuum