Mait Kraun • 20. august 2018 kell 19:45

Gundlach: võlakirjaturul võivad tulla suured liikumised

Varahaldusfirma DoubleLine Capitali asutaja ja juht Jeffrey Gundlach.  Foto: Bloomberg

DoubleLine Capitali juht Jeffrey Gundlach hoiatab, et turg panustab praegu suurelt võlakirjade tootluse tõusule, mis võib turul suuri liikumisi hakata tekitama, vahendab CNBC.

Gundlach kirjutas Twitteris, et langusele panustavate positsioonide netomaht on USA 10- ja 30-aastaste võlakirjade puhul rekordiliselt kõrge. Eelkõige mõtles ta mitteäriliste spekulantide positsioone. See võib tekitada tootluste järsu languse, kui intressid hakkavad langema ning investorid on sunnitud oma positsioone katma hakkama.

Massive increase this week in short positions against 10 &30 yr UST mkts. Highest for both in history, by far. Could cause quite a squeeze.— Jeffrey Gundlach (@TruthGundlach) August 17, 2018

Võlakirjade tootlus liigub hinnaga vastassuunaliselt. Hinnalangusele panustajad panustavad samal ajal ka kõrgemale tootlusele. Taolisi spekulante on tänavu tublisti juurde tulnud.

„10-aastaste võlakirjade langusele hakati panustama agressiivsemalt siis, kui me murdsime 2,6 protsendi tasemest kõrgemale,“ ütles investeerimisfirma Nomura võlakirjade strateegia juht George Goncalves. „Need võivad olla katalüsaatoriks, mis põhjustab tõusu. Kui midagi juhtub, siis hakatakse langusele panustavatest positsioonidest kiiresti loobuma.“

Hetkel kuum