Lauri Teder • 24. august 2018 kell 20:45

Börs: S&P 500 vallutas uue tipu

New Yorgi börs  Foto: Scanpix / Reuters

Reedel haaras USA börse Föderaalreservi juhi esinemise järel uus julgusehoog, mis viis S&P 500 kõrgemale oma mitme kuu tagusest rekordist.

Dow Jonesi tööstuskeskmine suurenes 0,52% ja peatus 25 790 punktil. Nasdaq Composite sööstis 0,86% ülespoole, 7945 punktini, järjekordse isikliku rekordini. S&P 500 tõusis 0,62% ja lõpetas kauplemise 2874 punkti tasemel, möödudes seeläbi oma eelmisest, 26. jaanuaril saavutatud rekordist. Nädala kokkuvõttes kerkis Dow 0,47%, Nasdaq 1,66% ja S&P 0,87%.

Nädala viimasel kauplemispäeval andis aktsiaturgudele tõuke USA Föderaalreservi esimehe Jerome Powelli kõne Jackson Hole'i majanduskonverentsil, mis andis aimu, et keskpank ei kavatse Ühendriikide majanduskasvu märgatavalt piirama hakata. Investorite tugevat optimismi majanduse suhtes väljendas näiteks väikefirmade indeksi Russell 2000 (+0,50%) hüpe uutele kõrgustele.

S&P 500 sektoritest kerkis metallide ja nafta kallinemise mõjul enim materjalitööstus (.SPLRCM +1,21%). Nii USA naftanäitaja WTI kui rahvusvaheline põhiindeks Brenti toornafta kerkisid üle 1% kõrgemale, viies futuuride barrelihinnad vastavalt 68 dollari ja 75 dollari juurde. Kestva tõusu põhjuseks on Iraani kohal lasuvad USA sanktsioonid, mis võivad alates novembrist vähendada päevas turule jõudvate barrelite hulka tervelt miljoni võrra. Hoolimata organisatsiooni ambitsioonikast tootmiskavast pole veel selge, kas Saudi Araabia ja teised OPECi liikmed suudavad Iraani ekspordi piiramisest tekkivat tühimikku täita.

Videoteenus Netflix tõusis reedel lausa 5,79%, kuna pälvis investeerimispanga SunTrust Robinson Humphrey analüütikult ostusoovituse. Värske hinnangu järgi jõuab Netflixi kasutajate arv kolmandas kvartalis Wall Steeti prognooside tasemele või sellest suisa kõrgemale.

Hetkel kuum