Jevgeni Ossinovski ja Jaak Roosaare: kuidas noored rikkaks teha?

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Jevgeni Ossinovski soovib rajada lastele mõeldud riigi toetatava elluastumisfondi.  Foto: Andras Kralla
Indrek Mäe • 7. september 2018
Jaga lugu:
Börsiuudised
Ainult tellijale

Sotsiaaldemokraadid on välja pakkunud idee rajada igale sündijale riigi toetatav elluastumisfond, väikeinvestor Jaak Roosaare arvates vajaks idee paremat läbimõtlemist ja vaesusprobleemi aitaks lahendada hoopis õppelaenusüsteemi reformimine.

"Hea oleks, kui noortesse investeeritaks vajaduspõhiselt ning selge on ka see, et rahaga vaesuse vastu on keeruline võidelda," nentis Roosaare Äripäeva raadio saates "Poliitikute töölaud". "Pigem tuleks vaadata rahatarkuse poole, sest ilma selleta anname noortele lihtsalt suure summa kätte, mis läheb autoliisingu sissemaksuks või kuhugi mujale ebaotstarbeliselt kasutusse."

Elluastumisfondi idee algataja Jevgeni Ossinovski sõnul on ebavõrdsus Eestis aga üks Euroopa Liidu suurimaid ning kuna vaesus on põlvkonniti edasi kanduv, tuleb selle murdmiseks midagi ette võtta. Tema sõnul sarnaneb elluastumisfondi mõte pensionisüsteemi teise sambaga. "Kõigil, kes sünnivad, peaks selline konto olema – riik võiks igakuiselt sinna lapse kohta panustada 10 euroga ning kui lähedased paneksid 20 eurot, võiks lapsel täiskasvanuks saades Eesti pensionifondide keskmist tootlust arvestades olla koos 10 000 eurot," kirjeldas Ossinovski oma plaane.

"Lähedaste panuse soodustamiseks võib aga sarnaselt kolmandale pensionisambale investeeritava summa tulumaksu alt vabastada," lisas Ossinovski. Tema sõnul maksaks elluastumisfondi loomine riigile 30 miljonit eurot.

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad.

Oled tellija, kuid ei pääse lugema?Vaata siia

Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt