Kuidas alustada investeerimisega, kui sul on ainult mõned eurod?

Ka 5 euroga on võimalik investeerimist alustada.  Foto: Shutterstock
Mait Kraun • 29. september 2018
Jaga lugu:

Me kipume mõtlema, et investeerimine on mõeldud inimestele, kellel on palju raha. Mikroinvesteerimine võimaldab aga alustada ka siis, kui kõrvale on panna ainult mõned eurod, kirjutab MarketWatch.

Tegemist on investeerimisega, kus ostetakse väga väikseid tükke ettevõtetest. See on viimastel aastatel muutunud järjest populaarsemaks. Üks mikroinvesteerimise rakendus, mis seda teha võimaldab, on näiteks Acorns – seal saab alustada viie dollariga.

See kontseptsioon on vastus „mul ei ole piisavalt raha, et investeerida“ probleemile, mis tundub, et on ühiskonnas vägagi levinud. Krediidibüroo Experiani tehtud küsitlusest selgus, et investeerimisest hoiduvatest inimestest on pooled sellised, kellel pole enda sõnul tegevuseks piisavalt raha. See on peamine põhjus, miks nad ei soovi alustada.

Paari euro kaupa investeerimine ei tee ju rikkaks?

Tõsi, mõne euro säästmisel ei aita sind ka liitintressi maagia ja väga pikk periood. Sa ei pruugi oma pikaajalisi eesmärke täita ja pensionipõlveks korralikku lisaraha teenida.

Aga oletame, et investeerid 70 eurot kuus. Kui sinu aastane tootlus on näiteks 7 protsenti (USA aktsiaturgude ajalooline tootlus on umbes 10 protsenti), siis kasvab sinu portfell 34 aastaga 100 000 euroni. See on päris korralik raha, mida pensionipõlves kulutada.

Mikroinvesteerimine töötab ka väiksemate eesmärkide puhul. Investeeri igakuiselt 70 eurot ja 7protsendilise tootluse juures on sul viie aasta pärast kõrvale pandud juba 5000 eurot.

„Mikroinvesteerimine on hea viis, kuidas lühiajalisi eesmärke täita,“ ütles Wealth Mode Financial Planningu finantsnõustaja Justin Chidester.

Miks mitte oodata ja investeerida suuremaid summasid?

Mikroinvesteerimise peamine mõte on selles, et sa saaks investeerimisest maigu suhu. Kuna sisenemisbarjäär on 5 eurot, siis on ka vähem muret raha kaotamise pärast. Kui me juba alustanud oleme, siis saame aru, et tegemist pole millegi väga raske või hirmutavaga. Eestis saab mikroinvesteerimisega alustada ka ühisrahastusest.

„Meil on vaja astmeid, mille pealt saame natuke kõrgemale ronida,“ märkis Chidester.

Jaga lugu:
Hetkel kuum