Äripäev • 12 oktoober 2018
Jaga lugu:
Börsiuudised
Ainult tellijale

LHV andis odavnenud Harju Elektrile ostusoovituse

Pärast möödunudaastast rallit tänavu odavnema hakanud Harju Elektri aktsial näevad LHV analüütikud potentsiaali: muudeti õiglase hinna vahemikku ja anti ostusoovitus.

Harju Elektri juht Andres Allikmäe on ka ise jooksvalt ettevõtte aktsiaid juurde soetanud.
Harju Elektri juht Andres Allikmäe on ka ise jooksvalt ettevõtte aktsiaid juurde soetanud.  Foto: Raul Mee

Praegu 4,55 euro tasemel kauplev Harju Elekter on viimase kuue kuuga on hinnast kaotatud peaaegu 30%. Kevadel hoo sisse saanud odavnemine oli tingitud ühelt poolt tulemustest, kus oli näha, et hoolimata käibe kasvust ei tule kasuminumbrid nii kiiresti järele. Kuid LHV analüütikud ootavad tulemuste paranemist.

„Arvestades hiljutist võimekuse laiendamist, ostutehinguid ning tugevat nõudlust Harju Elektri põhiturgudel, ootame, et ettevõte säilitab hiljuti saavutatud käibe kasvu tempo ka lähitulevikus. Eeldame konservatiivselt, et Harju Elektri käive kasvab tänavu ligi 24% ning tulevastel aastatel ligi 5%,“ kirjutasid analüütikud Sander Danil ja Gert Siniloo analüüsis. Enamgi veel, analüütikud ootavad, et „ärikasumi marginaal on 2018. aastal ligikaudu 3,3%, kasvades potentsiaalselt sammhaaval 5,7% peale 2022. aastal.“

Seepärast määrasid Danil ja Siniloo Harju Elektri aktsia uueks õiglase väärtuse vahemikuks 5–5,5 eurot ning andsid väärtpaberile ostusoovituse.

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad.

Oled tellija, kuid ei pääse lugema?Vaata siia

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt