Mait Kraun • 26. oktoober 2018 kell 17:26
4. novembril hakkavad kehtima Iraani vastased sanktsioonid, mis võivad pakkumist märkimisväärselt piirata.  Foto: Reuters

Nafta odavnes kolmandat nädalat järjest

Naftahinnad kukkusid juba kolmandat nädalat järjest, sest Saudi Araabia hoiatas ülepakkumise eest ning investorid muretsevad kaubandussõja ja finantsturgude volatiilsuse pärast.

Brenti toornafta on täna veidi kallinenud, aga nädala lõikes ulatub langus 3,2 protsendini ning barrel maksab 77,2 dollarit. Kolme nädalaga on Brent odavnenud 10 dollari võrra barrelist.

„Tundub, et olukord võib lühemas perspektiivis jätkuda, sest müüjad on jätkuvalt domineerimas ning tahavad hindu madalamale suruda,“ ütles maaklerfirma PVM Oili analüütik Stephen Brennock Reutersile.

Sellel nädalal on naftaturgu räsinud ka aktsiaturgude kiire langus. Peamiselt peetakse selle põhjusteks USA-Hiina kaubandussõda, arenevate turgude valuutade odavnemist ning intresside kasvu.

Reedel on hindu toetanud Iraagi otsus peatada Iraani saadetavad veosed Kirkuki naftaväljadelt. See on seotud Iraani vastu kehtestatavate USA sanktsioonidega.

„Turud peavad üles ärkama ja aru saama, et Iraani sanktsioonid hakkavad kehtima 4. novembril. See on vaid nädala kaugusel,“ ütles Price Futures Groupi naftaturu analüütik Phil Flynn.

Nafta hinnalangus on odavnema pannud ka bensiini. Bensiini maailmaturu hind langes nädalaga 2,6 protsenti, 689,3 dollarini.

Hetkel kuum