Pille Ivask • 5. november 2018
Jaga lugu:
LHV "Börsihai" toimus juba 17. korda.  Foto: Andras Kralla

"Börsihai" võitja selgus viimasel päeval

Tänavuse, järjekorras 17. “Börsihai” mõõduvõtust tuli võitjana välja Kristjan Krass, kes kerkis liidripositsioonile viimasel kauplemispäeval.

LHV panga maaklertegevuse juht Sander Pikkel ütles, et tänavune “Börsihai” oli erakordselt pingeline ja põnev, ent vaatamata keerukatele oludele suutsid oma algsummat kasvatada 879 osalejat ehk 33% mängijatest.

Seekordse “Börsihai” osalejatel tuli hakkama saada mängu ajaloo ühel raskeimal perioodil. S&P 500 indeks langes mängu ajal 5,38%. Pinevast võistlusest võitjana väljunud Kristjan Krass suutis oma portfelli 46,99% kasvatada. Börsihaide portfellide keskmine tootlus oli Pikkeli sõnul tänavu aga negatiivne, -0,35%.

Kui Krass kasvatas portfelli väärtuse mängu lõpuks 44 098 eurole, siis teiseks jäänud Janek Alvela jäi Krassist maha 332 ja kolmanda koha saavutanud Taavi Tänava 2891 euroga.

Mängu lõpplahendus selgus alles viimasel kauplemispäeval. Eelmise nädala lõpus esikohale tõusnud Janek Alvela suutis oma positsiooni hoida kuni neljapäeva õhtuni. Edukad tehingud reedel tõid võidu Kristjan Krassile, kes hoidis eelmise nädala lõpus alles 111. kohta. Tema tehingute hulgas oli nii tulemustele panustamist kui püüdu päevasisestest põhjadest osta ning tippudest müüa. Viimastel kauplemispäevadel tõi võitjale edu panustamine Arista Networks (ANET) tulemustele, mis tõi üle 2700 euro kasumit.

Teise koha saavutanud Janek Alvela ei jäänud samuti pärast võidunädalat loorberitele puhkama, vaid tal õnnestus viimasel nädalal õigesti panustada Akamai Technologies (AKAM) tulemustele ja teha veel mõned õnnestunud tehingud. Paraku mängu võitmiseks sellest ei piisanud. Mõlema eelpool mainitud ettevõtte ja Facebooki tulemustele panustanud Taavi Tänava sai viimasel nädalal samuti korraliku toe oma portfellile ja tõusis 271. kohalt kolmandaks.

Tänavu võttis mängust osa ka suur hulk võistkondi. „Meil on hea meel näha osalemas hulgaliselt haridusasutuste võistkondi, sest “Börsihai” üks eesmärke on suurendada huvi investeerimismaailmas toimuva vastu. Nende seas oli suurim Loksa Gümnaasium 15 õpilasega, kuid väga palju maha ei jäänud ka Hugo Treffneri Gümnaasium 12 ja Tallinna Reaalkool 10 osalejaga,“ ütles Pikkel.

Eraldi arvestuses võistlesid noored, kelle seas suutis suurima tootluse teenida üldarvestuses 5. kohale tulnud Isabel Alvela, kes saavutaks portfelli tootluseks 24,16%. Lisaks individuaalsele võistlusele oli eraldi arvestus ka klasside ja koolide vahel, mille võitis Tartu Jaan Poska Gümnaasium, kelle viie parima portfelli kogusumma oli 156 727 eurot. Tihedalt nende kannul olid Loksa Gümnaasium ja Tallinna Reaalkool.

„Börsihai“ mängust võttis tänavu osa rohkem kui 2600 investeerimishuvilist. Osalejad said nelja nädala jooksul paigutada virtuaalseid eurosid Standard & Poors 500 indeksisse kuuluvatesse aktsiatesse. See indeks koondab endas 500 suurimat ja tuntuimat USA aktsiat. Mängu alguses jaotati osalejatele 10 000 euro suurune algkapital. Iga börsipäeva hommikul lisandus sellele täiendavalt 1000 eurot. Seega oli võistlejail vaja leida võimalus kokku 30 000 euro investeerimiseks.

“Börsihai” võitja sai auhinnaks 5000 eurot, teise koha saanu 2000 eurot ning pronksise kohaga lõpetanud võistleja 1000 eurot. Esikolmik sai ka Äripäeva või Delovõje Vedomosti lugemisõiguse ning investeerimisraamatu.

Kogu edetabel on leitav siit.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum