Mait Kraun • 15. november 2018 kell 18:33
Maagaasi hinnad tõusid eile 18 protsenti ning on täna odavnenud 15 protsenti.  Foto: EPA

Maagaasi hinnad langesid järsult

Maagaasi hinnad langesid täna ligi 15 protsenti, sest USA varud kasvasid viimase viie aasta keskmisega võrreldes kaks korda kiiremini, vahendab MarketWatch.

Kolmapäeval olid hinnad hoopis järsult tõusnud – maagaas kallines päevaga 18 protsenti, mis on suurim tõus viimase 14 aasta jooksul. Põhjuseks oli see, et USAs prognoositakse külma ilma ning kardeti defitsiiti.

Detsembrikuu maagaasi futuur on täna odavnenud 15 protsenti, 4,12 dollarini briti soojusühiku kohta. Vaid päev varem hüppas maagaasi hind 4,837 dollarini, mis on kõrgeim tase alates 2014. aasta veebruarist, selgub Dow Jones Marketi andmetest.

Neljapäeval hakkasid hinnad kiiresti kukkuma, sest Energia Informatsiooni Administratsioon teatas, et USA maagaasi varud tõusid 9. novembril lõppenud nädalal 39 miljardi kuupjala võrra. Viie aasta keskmine tõus on olnud 19 miljardit kuupjalga.

„Nüüd on küllaltki kindel, et varudest jätkub terveks talveks. Volatiilsus peaks aga normaalsest olema ka edaspidi suurem,“ ütles Scneider Electric Global Research & Analyticsi toorainete analüütik Robbie Fraser. „See tähendab, et ilma külmenedes võiks oodata suuri hinnatõuse. Samal ajal võivad hinnad ka järsult kukkuda kui ilm soojeneb.“

Hetkel kuum