Anu Jõgi • 14 jaanuar 2019

Nordecon sõlmis Tapal 10miljonilise lepingu

Nordecon hakkab ehitama Tapale kaitseväe komplekteerimislinnakut, teatas ettevõte.

Ehitusfirma Nordecon logo Pärnu mnt hoonel.  Foto: Andres Haabu

Ehitustööd algavad selle aasta jaanuaris ning töö saab valmis 2020. aasta jaanuaris. Projekti maksumus on 10,7 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.

Tapale Loode 35 tuleb kaitseväe Tapa linnaku komplekteerimisala, näiteks universaalhallid majutuseks, toitlustamiseks, tehnika remontimiseks, aga ka teed, platsid, telkimisplatsid, estakaadid jmt, teatas Nordecon.

Nordeconi juhatuse liikme Ando Voogma märkis, et Nordecon on kaitseministeeriumi tellimusel ehitanud viimastel aastatel Tapa kaitseväelinnakusse mitu militaarobjekti. "See on väga spetsiifiline ehitusvaldkond, milles omandatud kogemused tulevad kasuks kõikides teistes valdkondades,“ ütles Voogma pressiteate vahendusel.

Nordecon on varem ehitanud Tapa kaitseväelinnakusse toitlustuskompleksi (2017), neli kasarmut (2016–2018), hooldus- ja õppehalle, remondihalli ja varjualuseid (2017–2018).

Nordecon on keskendunud hoonete ja rajatiste ehitamise projektijuhtimisele ja peatöövõtule. Kontserni 2017. aasta konsolideeritud müügitulu oli 231 miljonit eurot.

Hetkel kuum