Mait Kraun • 17. jaanuar 2019 kell 18:35
Ford.  Foto: Reuters

Fordi kidakeelsus pani aktsia kukkuma

Fordi aktsia langes eile tublisti, sest autotootja neljanda kvartali tulemused olid oodatust kehvemad ning autotootja ei avaldanud ka 2019. aasta prognoose, vahendab MarketWatch.

Fordi aktsia langes eile enam kui 5 protsenti ning kaupleb praegu 8,28 dollaril. Tegemist on suurima langusega alates eelmise aasta juulist. Ühtlasi oli ettevõte eile S&P 500 indeksi kehvim aktsia.

Autotootja süüdistas kehvades tulemustest toorainetega seotud kulude kasvu, ebasoodsaid valuutakursse, poliitika muutusi ning Hiina äride langust.

“Investorite kannatus on katkemas, sest Ford ütles jälle, et investorid peavad ise välja nuputama, milline 2019. aasta olema saab,” ütlesid investeerimisfirma ISI Evercore’i analüütikud.

Fordi kasum aktsia kohta ulatus 2018. aastal 92 dollarisendini, 2017. aastal oli kasum 1,90 dollarit aktsia kohta. Kohandatud kasum aktsia kohta oli 1,30 dollarit, FactSeti küsitletud analüütikud ootasid kasumiks 1,33 dollarit.

USA autotootja teatas, et plaanib 75 protsenti oma mudelitest järgmise 24 kuu jooksul uuendada. Sportmaasturite ja veokite mudelite hulka suurendatakse. Lisaks sellele tuuakse Hiinas tänavu turule 10 uut Fordi ja Lincolni autot.

Hetkel kuum