Jaga lugu:
Rodeo.  Foto: Shutterstock

Morgan Stanley: aeg on pulli seljast maha tulla

Morgan Stanley aktsiate peastrateegi Mike Wilsoni arvates on turgude ajastamine tähtis ning ta soovitas investoritel aktsiaturgudelt väljuda, vaatamata sellele, et tõusupotentsiaali veel on, vahendab MarketWatch.

Wilson kasutas rodeo metafoori ja kirjutas selle nädala esmaspäeval investoritele, et aeg on “pulli sadulast” maha ronida, sest 2018. aasta lõpus alanud aktsiaturgude tõus tundub vägagi ebakindlatel alustel toimuvat.

Sõit on olnud lühiajaline ja volatiilne

“Võib-olla ei ole praegune 8sekundiline pullisõit veel läbi, aga meie tahame sadulast maha tulla sellegi poolest. Me oleme lõpule piisavalt lähedal ning pullid võivad olla väga ohtlikud loomad,” kirjutas ta raportis. Ta viitas rodeole, kus pulli seljas olev võistleja peab punktide kirjasaamiseks püsima sadulas vähemalt 8 sekundit.

Strateegi sõnul on viimase kuu sõit olnud lühiajaline ja volatiilne. Praegused müügisignaalid ei ole enam nii tugevad kui eelmise aasta oktoobris, mil S&P 500 indeks kauples 2900 punkti tasemest kõrgemal, aga sellegi poolest on aeg rohelisemat muru minna otsima.

“Raske on näha turul suurt tõusupotentsiaali, kui sadulasse jääda. Me arvame, et on parem praegu maha ronida järgmiseks sõiduks hakata valmistuma,” ütles Wilson.

Siinkohal tasub märkida, et Wilson pole kommentaaride puhul arvestanud investorite erinevate strateegiatega. Üldjuhul ei soovitata turgu ajastada (tippe ja madalpunkte püüda) ning sellega tegelevad reeglina vaid eksperdid ja kauplejad. Lisaks sellele ei täpsustanud Wilson, kas ta soovitas klientidel aktsiad täielikult või hoopis osaliselt maha müüa.

Kasumikasv aeglustub

Aktsiaturud jõudsid madalpunkti 24. detsembril, alates sellest on kõik suuremad indeksid tublisti kallinenud. Näiteks Nasdaq Composite on tänavu tõusnud juba 6 protsenti.

Wilsoni arvates ei saa see kaua kesta, sest mitmekohaline kasumikasv tuleneb madalamatest maksudest ja ootuste vähenemisest. Kuna kasumikasv oli mullu nõnda suur, siis on raske neid tulemusi tulevikus märkimisväärselt ületada. Ta prognoosib, et S&P 500 ettevõtete kasumid aktsia kohta kasvavad esimese kolme kvartali jooksul vahemikus 1,3-3,5 protsenti (igas kvartalis).

S&P 500 firmade kasumikasvu prognoos (konsensus; %)  Foto: Morgan Stanley Research

FactSeti andmetest selgub, et neljandas kvartalis kasvasid kasumid 10,9 protsenti (kõik ettevõtted pole veel tulemusi teatanud) ning käive suurenes 6,1 protsenti.

Samal ajal hoiatas Wilson, et majandus, mis on pakkunud aktsiatele juba mitu aastat positiivset tuge, ei pruugigi valitsusseisakust täielikult taastuda.

“Me arvame, et valitsuse töö jätkumine ei aita majandusel kaotatud aktiivsust tagasi teha. Mõnesid asju ei saa lihtsalt tagantjärele taastada, ka siis, kui uut valitsusseisakut ei tule,” ütles ta.

Valitsusseisak oli kulukas

Viis nädalat kestnud valitsusseisak läks USA majandusele maksma 11 miljardit dollarit ning vähendas SKP kasvu 0,1 protsendipunkti võrra, selgub Congressional Budget Office’i andmetest.

Foto: Morgan Stanley Research

Investorites on pessimismi tekitanud ka Hiina-USA kaubandussõda. See mõjutab ka globaalset majandust üldisemalt, mille kasvuprognoose on viimasel ajal kärbitud.

Bank of America Merrill Lynchi ökonomistid hoiatasid hiljuti, et pikenenud kaubanduspinged Hiinaga kahjustavad USA majandust ning 2019. aasta SKP kasvuprognoosi alandati 2,7 protsendilt 2,5 protsendini. Bank of America globaalne ökonomist Ethan Harris ütles samuti, et Hiina võib aeglustuda oodatust kiiremini ning sealsed poliitikud ei suuda šokkidega sammu pidada.

Wilsoni sõnul muudaks olukorda üks asi – kui Föderaalreserv otsustaks karmi tooni muuta ning võlakirjade müümise lõpetada. Samas usub strateeg, et Föderaalreserv täielikult alla ei anna ning protsesse ollakse nõus vaid aeglustama.

Jaga lugu:
Hetkel kuum