Eduminut: Arno Kütt

Eliisa Matsalu • Andres Haabu • 29. november 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Eesti pakirobotite tootja Cleveroni asutaja Arno Kütt on öelnud, et on loomu poolest ettevõtja. „Tahtsin ettevõtjaks saada juba 14aastaselt, kuna ma ei sobi palgatööle."

Eduminut on momentvõte eduka inimese mõttemaailmast. Sel korral annab lihtsatele küsimustele ausaid vastuseid Cleveroni asutaja Arno Kütt.

 

Kütt vajab enda sõnul vabadust ja tal peavad olema eesmärgid, mida ellu viia. Kui tahad maailmas läbi lüüa, pead tegema tooteid, mida veel olemas ei ole, kusjuures hea äriidee ei maksa mitte midagi, neid saab osta 10 eurot ämbritäis, asi on teostuses, on Kütt rääkinud.

Kütt on saanud maine kui tugeva selgrooga ettevõtja. Viimane tõestus sellest on, et Cleveron pidas koostööläbirääkimisi e-kaubandushiiu Amazoniga, kuid jättis asja katki. „Need läbirääkimised kestsid mitu aastat, aga me loobusime. Nendel tingimustel, mida nemad pakkusid, me ei olnud valmis edasi minema," kinnitas Kütt. Põhjus oli selles, et Amazon tahtis omale kogu tootmist ja kõiki õigusi, ent Cleveroni põhimõte on Arno Küti sõnul anda välja oma tooteid enda kaubamärgiga, nii et kõik õigused ja patendid kuuluvad ettevõttele.

Arno Kütt ja tema äripartner Peep Kuld on tuntud pakiautomaatide ja robotite tootja Cleveron AS ning Eesti suurim mööblimüüja, veebikaubamaja ON24 AS asutajate ja juhtidena.

Cleveron on Eesti kapitalil põhinev tehnoloogiaettevõte, mis arendab jaekaubanduse- ja logistikaettevõtetele mõeldud pakkide edastamise tehnoloogiat.

2016. aastal andis Cleveron tööd 54 inimesele, selle aasta keskpaigas oli ettevõtte töötajate arv juba kasvanud 80ni.

Cleveroni käive oli eelmisel aastal 4,2 miljonit, kasum 1 miljon eurot. 

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt