2. märts 2018 kell 13:00

Mida kujutab endast õnnekapsel ehk perekonna esimene reliikvia

Foto: Südamemaja

Lillede säilitus õnnekapslis on nagu margikonjak, mille väärtus tõuseb aastatega, ja pildi sisse akumuleerunud positiivsete emotsioonide bukett aitab keerulisematel eluhetkedel.

Südamemaja agentuurgi on teinud kuivatusi rohkem just väljapoole Eestit, kus teenust osatakse soovida seepärast, et nii on sellel maal olnud juba pikki aastakümneid kombeks.

Tiia Tambergwww.sydamemaja.eewww.facebook.com/Sydamemaja.ee

Vanad eestlased pidasid pulmapidu talviti, sest siis olid kõik põllutööd tehtud ja vaba aega laiemalt käes. Tänasel ajal peetakse talvel pulma­plaane, et siis suvel, sel kõige ilusamal ajal sõlmida kauni looduse keskel oma kooselu abieluks koos imelise pulmapeoga. Ajad ja kombed muutuvad, aga pruudikimp on pulma­tavades ikka oluline detail.

Pulmapäeval on peigmehel ehteks pruut tema kõrval ja pruudil on ehteks peigmehe kingitud pruudikimp. Pruudikimp teeb pulmapäeval läbi mitmeid rituaale – alates pruutpaari fotosessioonist, abielu/laulatuse tseremooniast, kuni peosaalis noorpaari lauakaunistuseni välja.

Seetõttu akumuleerub peigmehe kingitud pruudikimpu terve pika pulmapäeva jooksul palju häid positiivseid emotsioone, tundeid, imelisi hetki ning sellist kimpu ükski pruut peoõhtu viimases osas uuele pruutpaarile ei loovuta, vaid selleks rituaaliks valmistatakse teine kimp ehk viskekimp, millel pole noorpaariga selliseid siduvaid emotsionaalseid elemente.

Pruudikimbu säilitusteenus ehk pulma hea energeetika säilitus õnnekapslis on Eestis veel uudne mõttemall, aga mujal maailmas populaarne. Pruudikimpude säilitus on kõige populaarsem Soomes ning Ühendriikides, kus seda traditsiooni on viljeldud aastakümneid.

Südamemaja agentuurgi on teinud kuivatusi rohkem just väljapoole Eestit, kus teenust osatakse soovida seepärast, et nii on sellel maal olnud juba pikki aastakümneid kombeks.

Õnnekapsel koosneb väga paljudest osistest ja osa tehnilistest vahenditest tuleb meile Ameerikast, mis tõstab oluliselt teenuse hinda .

Pruudikimbukuivatusel on seejuures täiesti uudne tehnoloogia, mille põhimõte seisneb selles, et lilledest võetakse välja vesi, ent vorm ja värv jäävad alles. Tulemuseks on pruudikimbu säilimine samasugusena nii nagu pulmapäeval, aga ka aastaid hiljem.

Et kogu komplekt oleks täiuslik, lisame pruudikimbule ja peigmehe seadele noorpaari nimede esitähtedest tikitud monogrammi ja elu suursündmuse toimumise kuupäeva.

Kuivatatud kimp pildiraamis kaetud orgaanilisest klaasist kaetud kupliga taaselustab kauneid mälestusi veel 30 aastat pärast pulmapäeva.

Kogu protsess kimbu toomisest valmis töö kättesaamiseni võtab aega umbes 3–4 nädalat.

NB! See on tore kingiidee kas sõpradelt või vanematelt!  Foto: Südamemaja

Kuidas ise pruudikimpu kuivatada?

Näiteks kõige tuntum variant on panna pruudikimp, varred ülespoole ja õiteosa allapoole, kuiva ja pimedasse ruumi kuivama. Selleks sobib seinakapp, riidekapp jne. Tähtis on, et kuivamisprotsessi ajal ei saaks kimp valgust, mis pleegitab õisi, ega niiskust, mis ei aita kuivamise protsessile kaasa. Tõeliselt kuivanuks võib kimpu lugeda siis, kui ka varreosad on tuntavalt kuivad.

Eelnimetatud pruudikimbukuivatuse tõhustamiseks võib õiteosa paremaks kinnistamiseks kimbu üle lasta tavalise juustele mõeldud aerosoollakiga, mis aitab kimpu säilitada kauem. Pärast kuivatust asetatakse kuivanud pruudikimp klaasvormi, mis suletakse pealt klaasiga, mis on vastavalt vaasile paraja suurusega. Klaasvormile pannakse kaas peale silikooniga, mille ühenduskoha saab väga toredasti ilupaelaga veel üle kaunistada. See kuivatusliik on selline tore ettevõtmine, millega saab iga näpuosav pruut täitsa vabalt ka ise hakkama.

Seda tööd saab vaadata Youtube’i kanalist Tiia Tambergi nime alt, kus selle kohta on üksikasjalikult lahti seletatud videoesitlus koos praktilise tööga.

Foto: Südamemaja

Mida ütleb lillekuivatuse kohta feng shui teooria?

Mõnedel pruutidel on küll suur soov oma pruudikimpu säilitada, aga samas on neil hinges kuuldud kartus, et feng shui teooria järgi ei tohi olla kodus kuivatatud lilli, mis paneb kodused energiavood seisma.

Selle kartuse kummutab meie enda Eesti tuntud feng shui spetsialist Siret Seeder, kes lubab kuivatatud lille kodus kasutada, aga klaasi taga ja seinale riputatult. Ja meie õnnekapsliteenus just selline ongi, et eritehnoloogial kuivatatud pruudikimp pannakse pildiraami ja orgaanilisest klaasist kupli alla!

Kel pulmapäev ammu möödas, aga hing ihaldab ikka veel kaunist mälestust, võib selle omandada, kui saame pruudikimbust pildi, mille järgi saame kimbukuju ja lilled taastada ning seejärel kuivatada ilusa mälestusena pildiraami sisse. Sellist võimalust on kasutanud mitmed mehed, kes tahavad pulma-aastapäeval oma kallist kaasat millegi erilisega üllatada!

Pruudikimbud on vaid üks asi, mida säilitada. On veel palju teisigi sündmusi, mille puhul tasub ainulaadset säilitamisteenust kasutada. Näiteks lapse sünni puhul värske isa kingitud esimene beebi­kapslis lill värskele emale koos tikandiga, millel beebi nimi, sünnikaal, -aeg ja pikkus. Loomulikult saab sama teha juubelililledega, koolilõpulilledega ehk kõikide lilledega, millel inimese jaoks oluline tähendus ja mida soovitakse sama ilusana näha ka aastate pärast.

Loome üheskoos Teie pere ajalugu

Nii nagu me vaatame tihtipeale hardunult kodu seinal oma esivanemate raamitud pilte, nii võime ühel ajahetkel seista heldinult seina ees, kus ripuvad pere pulmapäeva meenutav õnnekapslis kaunis pruudikimp koos noorpaari nimemonogrammide ja pulmakuupäevaga ning beebikapslites kõikide laste sünnihetkel tehtud imeilusad raamitud lillepildid, kuhu on kauni tikandina lisatud laste kõik strateegilised andmed.

Kaunis meene pildina on iseenesest loominguline protsess, mille me saame teostada täpselt sellisena, nagu Teie seda ette kujutate ja pildile saame lisada erinevaid detaile. Küsige julgelt, peame üheskoos nõu ja paneme aluse pere ajalooliste sündmuste jäädvustamisele täiesti uudsel meetodil.

Hetkel kuum