investor Toomas • 26. september 2019 kell 13:32
Investor Toomas
Ainult tellijale

Kriisivastane aktsia kipub ise kriisi vajuma

Kui veel septembri alguses olin lootusrikas, et minu portfelli üha suuremasse miinusesse kiskuval ettevõttel hakkab jälle hästi minema, siis kolmapäevased uudised tekitasid hoopis murepilvi juurde.

Altria planeeritud võimas e-sigaretiturule laienemine on saanud suure hoobi.  Foto: Arvo Meeks, Valgamaalane/Scanpix

Kui kaks tubakatootjat Philip Morris ja Altria kolmapäeval teatasid, et nende taasühinemisläbirääkimised luhtusid ning Philip Morrise aktsia hind 5 protsenti tõusis ja Altrial veidi langes, pani see mind uurima, millised ikkagi on Altria tulevikuperspektiivid ja kas langus võiks jälle tõusule pöörduda. Oleksid need kaks tubakahiiglast ühinenud, saanuks ettevõtte turuväärtuseks rohkem kui 200 miljardit dollarit ja domineerinuks kiirelt kasvaval elektrooniliste sigarettide turul. Ühtlasi aidanuks ühinemine hajutada sigarettide müügimahu vähenemisest tulenevaid murepilvi mõlema ettevõtte kohal.

Kui oled juba tellija, siis logi sisse!
    Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
    Hetkel kuum