Eestis tuleb nii ettevõtjatel kui ka tulevase riigieelarve protsessi silmas pidades hoolega jälgida maailmamajanduse käekäiku ja olla valmis negatiivseteks stsenaariumiteks, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Eelmine nädal tõi Euroopast ja maailmast kamalukaupa majandusuudiseid, mis sisendavad kõike muud kui lootusrikkust. Äripäev juhib tähelepanu, et asi on hulga tõsisem kui Donald Trumpi säutsud USA-Hiina kaubandusvaidluste taustal või uudised Brexitist, mis ühel päeval turge natuke kergitavad, siis aga jälle langetavad. Sõna "kriis" üldiselt välditakse, pigem räägitakse "aeglustumisest", kuid fakt on näiteks see, et euroala tööstus kahaneb. IHS Markiti ostujuhtide indeks on kukkunud juba pool aastat. Ehkki Euroopa Liidus tervikuna pole pilt roosiline ja traditsiooniliselt on suuremad probleemid Lõuna-Euroopas, peaks meie peamine tähelepanu olema ennekõike Saksamaal.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kuigi USA föderaalreserv öösel oodatult intressimäära langetas, läksid turud langusesse. Analüütikud usuvad, et põhjus on üks: vähe sai!
Föderaalreserv teatas, et langetab intressimäära 0,25 protsendipunkti võrra, mis on ühtlasi esimene intressikärbe alates 2008. aastast, mil riiki tabas finantskriis.
USA aktsiaturud langesid täna tublisti, sest Ühendriikide president Donald Trump lubas Hiinale kehtestada 1. septembrist täiendavad tariifid, vahendab MarketWatch.
Värske ostujuhtide indeks näitab, et euroala tööstus kahanes kuuendat kuud järjest. Ettevõtted langetavad järjest prognoose.
Kui Fotografiska juht Margit Aasmäe Peugeot E-3008 rooli istus ja mootori käivitas, hämmastas teda vaikus salongis. Ent edasi asus vaikus juba enda eest kõnelema.