Parim rohi hoiu-laenuühistutesse raha paigutamisega kaasnevate riskide maandamiseks on teadlikkuse ja läbipaistvuse kasvatamine, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Kõrgete hoiuseintressidega meelitavad hoiu-laenuühistud torkavad oma reklaamidega üha enam silma. Liikmeskond kasvab kiiresti, samuti kaasatud raha maht (üle 115 miljoni euro, aastakasv 24%). Kontroll nende üle on aga kesine ning hoiustajate risk rahast ilma jääda, kui majanduskeskkond jaheneb, reaalne.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ühisrahastuse kõige olulisem tunnus on see, et tavalised inimesed tulevad kokku ja panevad oma raha tööle. Sellisest vaatenurgast vaadates on hoiu-laenuühistud justkui ühisrahastuse üks vorm. Tavalised inimesed astuvad ühistu liikmeks ja teenivad koos oma raha pealt tootlust.
Kui kiiresti saaks kätte kauaigatsetud passiivse tulu? Allar uuris minult, kas seda on võimalik saavutada hoiu-laenuühistuga. Eesmärk on saada 500 eurot kuus.
On juba tavaks saanud, et Tallinna Hoiu-laenuühistu korraldab igal aastal suve lõpus õhtu, kuhu on kutsutud hoiustajad/investorid. See aasta pole erand. Neljandale peole, mis toimus 29. augustil Lauluväljakul, tuli kohale üle 700 inimese. Ilm oli imeilus ja kõik said nautida imelist õhtut.
Keskkonnainvesteeringute Keskus ootab tööstusettevõtteid taotlema toetust ressursitõhususe investeeringuteks. Toetuse eesmärk on suurendada ettevõtete ressursi- ja energiatõhusust ning kasutada loodusressursse säästlikumalt.