Jaga lugu:
Investor
Ainult tellijale

Passiivne tulu hoiu-laenuühistuga?

Kui kiiresti saaks kätte kauaigatsetud passiivse tulu? Allar uuris minult, kas seda on võimalik saavutada hoiu-laenuühistuga. Eesmärk on saada 500 eurot kuus.

Rahatähed
Rahatähed  Foto: Scanpix

Hoiu-laenuühistu põhimõte on iseenesest lihtne: laenad talle pikemaks ajaks praeguses mõistes kõrge intressiga (10%) raha, astud selle liikmeks, HLÜ laenab su raha veel kõrgema protsendiga klientidele edasi ja investorile tiksub iga kuu intressi. Kui asi olekski niisama lihtne, siis poleks ju jõukuseks muud tarviski!

Tõsi on, et raha hoidmine on pangas praegusel ajal üks ütlemata halb mõte – intressi kui sellist pole ja mulle jääb vaid haldustasude maksmise rõõm ning võin käia aeg-ajalt meelelahutuseks piilumas, kuidas raha inflatsiooni käes sulab. HLÜ teeb sisuliselt sama mida pank, aga investorile hulga kasumlikumalt. 10protsendine tootlus tähendaks ju, et kui panen 500 eurot sisse, võtan sealt rõõmsalt kord aastas 50 eurot välja, maksan sellelt küll maksud, kuid passiivne tulu missugune! Et ma ise nõnda ei investeeri, uurisin siit-sealt targemate käest, kes on teemaga lähemalt kokku puutunud.

Kuigi nende eest hoiatatakse omajagu, ei ole õige öelda, et on olemas vaid head ja pahad nagu krimifilmis. Nii nagu iga investeerimistootega, peab paika see, et täpselt sama asja kasutades üks inimene võidab ja teine kaotab. Aga HLÜsid on mitut sorti ja nagu iga investeeringu puhul on ka siin ettevaatus omal kohal.

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad.

Oled tellija, kuid ei pääse lugema?Vaata siia

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt