Andmete kasutamine võiks leevendada töövahetusstressi

  Seekordses Infopankuri saates on teemaks andmete kasutamine töötajate värbamisel. Stuudios on startupi MeetFrank kaasasutaja Kaarel Holm ja KPMG personalijuht Epp Sillaste. Saatejuht on Sigrid Kõiv.

  Kaarel Holmi hinnangul avaks GDPRi nõuete leevendamine tööhõivega tegelevatele ettevõtetele palju uusi ärivõimalusi. Praegu tuleb mitmel puhul üsna piiri peal toimetada. Samas on olemas lahendused, mis ennustavad avalike andmete pealt, kui tõenäoliselt ei ole inimene oma tööga rahul ja seetõttu pakkumistele vastuvõtlik. Ent edukaks värbamiseks soovitab Holm ettevõtetel kõigepealt tegeleda oma värbamiskultuuri parandamisega, et töökoha vahetus poleks nii stressirikas. „Lihtne soovitus: vastake kõigile kandidaatidele. Täna jääb Eestis umbes 60% kandidaate vastuseta. Kui uuele töökohale kandideerimine oleks lihtsam ja meeldivam, siis inimesed vahetaksid oma töökohta sagedamini,“ on Holm kindel.

  Ka Epp Sillaste kinnitab, et hea värbamistarkvara on väärt investeering. Uue trendina toob ta välja, et värbamine on muutunud aeglasemaks ja sobiliku inimese otsimine võib kesta isegi mitu kuud. Töötajad ei otsi enam töö- ja eraelu tasakaalu, vaid vaatavad, kuidas konkreetne töökoht sobitub nende pereelu, hobide ja muude ambitsioonidega, näiteks teise töökohaga. Tööandjal tuleb olla paindlik. „Uue põlvkonna jaoks pole töö eesmärk omaette. Töö on üks võimalus, kuidas hästi ära elada,“ toob Sillaste välja põhimõttelise erinevuse varasemate tööotsijatega. Foto autor Sigrid Kõiv.

  • Infopankur
  • 19.04.2023
  KIIRUS:
  Andmete kasutamine võiks leevendada töövahetusstressi
 • Hetkel kuum