Äripäeva arvamusliider: Kõlvart peab oskama kaotada

  Lõppenud nädal lõhkas tõelise tuumapommi pealinna poliitikas, kus Keskerakond tõugati üle kahe kümnendi võimult. Tallinnas proovivad koalitsiooni moodustada keskparteiga lahku läinud sotsid, Reformierakond, Isamaa ja Eesti 200.

  Jüri Ratas, kes kannab nüüd Keskerakonna võistlusvormi asemel Isamaa oma, rõhutab, et koalitsioon tuleb kiiresti kokku saada. Ent veelgi enam: ta ei näe Keskerakonnale ka suurt tulevikku.

  “Kui erakonda toetab kolm protsenti eestikeelsest elanikkonnast, siis me ei saa enam rääkida tõsiseltvõetavast erakonnast,” ütles Ratas “Äripäeva arvamusliidri” stuudios.

  Eriti kurb on tema sõnul tõsiasi, et endine meer Mihhail Kõlvart on asunud hirmutama ja ähvardama, lausudes, et Porto Franco kaasuses vastutavad isiklikult ka Ratas, Tanel Kiik ja Taavi Aas. Ratas ütleb, et talle meenub aeg, mil ta esimest korda Edgar Savisaare vastu erakonna esimeheks kandideeris.

  “Tagasi on hirmutamine, mingite vihjete saatmine. Poliitikas, kui inimene tahab olla tugev, siis ta peab oskama ka kaotada,” lausus Ratas. “Seda sappi mis Kõlvartilt tuli, oli kahju kuulata.”

  Saates räägib Ratas, millised peavad olema uue võimuliidu prioriteedid, kui tõenäoliselt liit kokku üldse saab ja mis rolli mängib selles tema.

  “Äripäeva arvamusliidri” teises pooltunnis selgitab aga luure ja terrorismi asjatundja Ivo Juurvee, miks ja kuidas džihadistid Venemaad ründasid, mida Moskva veresaun Kremlile tähendab ja kuidas mõjutab see kõik Ukraina sõda.

  Ning lõpetuseks prognoosib Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina, mis suunas tänavu majandus liigub. Mertsina sõnul on kasvu jaoks tarvilik valem lihtne.

  Saate tegid Karl-Eduard Salumäe, Neeme Korv ja Indrek Lepik.

  Pildil: Mihhail Kõlvart (vasakul) ja Jüri Ratas, foto autor: Liis Treimann.

  • Äripäeva arvamusliider
  • 29.03.2024
  KIIRUS:
  Äripäeva arvamusliider: Kõlvart peab oskama kaotada
 • Hetkel kuum