Eestil võttis ELiga ühinemine üle kümne aasta, Ukraina alles alustas

  Saates räägime Ukraina Euroopa Liiduga liitumise ajaaknast, aga ka Ukraina riigiametite kooskõlla viimisest ELi direktiividega.

  Külas on ESTDEVi Ukraina arengu ja koostöö juht Margus Gering, Eesti Töötukassa Ukraina projekti juht Aet Trei ning Töötukassa arendusosakonna juhataja ja strateegiajuht Gerli Aas.

  Eesti välisministeeriumi sihtasutus - Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus ESTDEV - rahastab ja viib ellu välismisisteeriumi seatud rahvusvahelise arengukoostöö eesmärke.

  Küsimusele, miks just Ukraina tööhõiveameti arendamine sihtasutuses üheks prioriteediks võeti, vastas Gering, et Eesti eesmärk on aidata Ukrainat võimalikult palju nendes töölõikudes, mis lähendavad Ukrainat Euroopa Liidule ja sealse tööturuameti reformimine on üks neist. Aga muu seas aitab Eesti Ukrainat ka haridus- ja sotsiaalhoolekandesüsteemi arendamisel.

  "Meie tegeleme Ukraina süstemaatilise integreerimisega Euroopa Liitu. See protsess saab küll olema pikaajaline. Eestil endal võttis Euroopa Liidu sihi seadmisest 1990ndate alguses kuni 1. mail 2004 ELi liikmeks saamisega aega 14 aastat," ütles Gering.  

  Saatejuht Annika Kald käis töötukassa delegatsiooniga mai keskel ka Kiievis kohapeal kaasas, et vaadata, kuidas nende õppepäevad välja näevad.

  Fotol Gerli Aas, Aet Trei ja Margus Gering.
  Foto: Äripäev

  • Sisuturundussaade
  • 11.06.2024
  KIIRUS:
  Eestil võttis ELiga ühinemine üle kümne aasta, Ukraina alles alustas
 • Hetkel kuum