Kõige rohelisem ettevõte: „Viis aastat kestnud pingutused olid väärt seda“

  Me oleme liiga väiksed tegijad, et olla kõige rohelisem ettevõte, leidis enne tunnustuse saamist kõige roheinspireerivama ettevõtte kategoorias esikoha saavutanud festivalikorraldaja I Land Sound OÜ jätkusuutlikkuse valdkonna juht Kadi Aguraijuja.

  „Endalegi ootamatult olime seal suurte ettevõtete kõrval nagu Utilitas ja Alexela,“ rääkis Aguraijuja Äripäeva raadio hommikuprogrammis. Kui ta kuulis, et Utilitas on ehitanud ehitusparke, siis oli festivalikorraldaja kindel, et auhind nendeni ei jõua. 

  Aguraijuja tõdes, et üllatus oli suur ning tegijatele suureks tõukeks ja motivatsiooniks jätkata, kui tunnustus ikkagi saavutati. „Väga rõõmus on, et meie toimetamisi on märgatud,“ ütles ta ning lisas, et viis aastat kestnud pingutused olid väärt seda.

  Ettevõte sai samuti tänavu esimese Balti festivalina Greener Future’i sertifikaadi. Rohelise ürituse sertifikaat on Euroopa vanim ja põhjalikuim keskkonnamõjude hindamissüsteem. Aguraijuja selgitas, et sertifikaadi saamine oli väga keeruline, sest see hõlmas palju dokumente, andmeid, analüüse ja sõltumatu vaatleja hinnangut. 

  Nüüd on meil ametlik tunnustus, et oleme kõige rohelisem ettevõte, ütles festivalikorraldaja. I Land Sound festival oli ka esimene Eesti avalik üritus, kus kasutusele võeti korduvkasutatavad nõud.

  Aguraijuja rääkis lisaks, mida I Land Sound Saaremaal Illiku laiul teeb, et olla kõige rohelisem ettevõte. Sellest, kuidas korraldada võimalikult väikese jalajäljega suurüritusi ning millised on I Landi järgmised innovatsioonid, rääkis festivali jätkusuutlikkuse valdkonna juht Kadi Aguraijuja.

  Intervjueeris Neeme Korv.

  Foto autor: Raul Mee.

  • Hommikuprogramm
  • 27.11.2023
  KIIRUS:
  Kõige rohelisem ettevõte: „Viis aastat kestnud pingutused olid väärt seda“
 • Hetkel kuum