Kriisidest indu saanud gasell: esimesed aastad libistasime Raivo Heina blogi pealt

  Üle kümne aasta tegutsenud võlvhoonete tootmisfirma Revonia sai jalad alla Raivo Heina avalikest kiidusõnadest. Tänavu gaselliks kerkinud Revonia edu on teisalt tagant tõuganud erinevad kriisid.

  „Raivo kirjutas meist enda blogis ja oligi. Meil oli tehtud üks töö, aga järjest tulid ettevõtjad, kes hakkasid tellima,“ kirjeldas Rauno Oja ettevõtte Revonia algusaastaid Äripäeva Gaselli kongressil.

  Maakeldreid ja võlvhooneid valmistav Revonia jõudis sel aastal Äripäeva kiiresti kasvavate ettevõttete hulka. Ettevõtte on alates koroonakriisist ehk 2020.aastast kasvanud ainult suurte hüpetega.

  Oja selgitas, et kriisid on pannud nad paindlikumalt ja intensiivsemalt tegutsema. Ta toob näite Ukraina sõja algusest, kui inimestel tekkis vajadus pommivarjendite järgi. Nii kohandatigi maakeldreid ja võlvhooneid vajadusel ka pommivarjenditeks.

  „Kui kriis tuleb, siis teame, et peame hakkama tegutsema. Kriisid on meid aidanud,“ nentis Oja.

  Üle kümme aastat tegutsenud ettevõtte suurim kriis oli hoopiski 2016.aastal, kui turgu haarasid mitmed konkurendid.

  „Poolteist aastat nägime vaeva, et kuuest konkurendist lahti saada. Algas hinnasõda ja meie ainus võimalus oli minna teises suunas ehk minna teistest kallimaks,“ kirjeldas Oja toona tehtud otsust. Kõrgemat hinda põhjendati pikema garantii ja rohkemate lisadega hoonetel.

  Äripäeva ajakirjaniku Indrek Lepiku modereeritud vestluses tuleb veel juttu Soome turule minemisest, Põhja-Ameerika turust, ületöötamisest ja riigikaitsest.

  Pildil on Rauno Oja, autor Raul Mee.

  • Lavajutud
  • 08.04.2024
  KIIRUS:
  Kriisidest indu saanud gasell: esimesed aastad libistasime Raivo Heina blogi pealt
 • Hetkel kuum