Reformierakonna fraktsioonijuht: valijad peaksid nõudlikust kasvatama

  Avalikkuse surve nõudmaks poliitikutelt sisulist debateerimist ning jättes häältest ilma need, kes seda takistavad, võiks Reformierakonna fraktsioonijuhi Erkki Keldo sõnul olla üks pikaaegne lahendus sellel nädalal Riigikogus toimunu ärahoidmiseks.

  Saates Poliitikute töölaud rõhutas Keldo samas, et ühte võluvitsa olukorra parandamiseks tema ei tea.  “Oleks mul võlurohi, ma ütleksin,” nimetas Keldo. “Tuleb rohkem enda valitud saadikult nõuda,” rõhutas ta üle.

  Sotsiaaldemokraatliku erakonna fraktsioonijuhi Jevgeni Ossinovski ütles, et koalitsioon soovib jõuda eelnõue sisulise aruteludeni ning mõistlikul viisil on vaja asi ära lahendad ja tööle asuda. “Olukord, kus vähemusel on võimalus seisata Riigikogu töö, ei ole Eesti riigikorra mõttega kooskõlas,” rõhutas Ossinovski.  

  Saates kuuleme 10. mail Keldo ja Ossinovski salvestatud intervjuusid, milles nad jagavad oma mõtteid ja põhjendusi ning ka võimalusi lahendusteks. Lisaks on võimalus kuulata popurriid Riigikogus 9. mail toimunud istundist, kus asespiiker Toomas Kivimägi juhtimisel tegeleti protseduuriliste küsimuste esitamise ja vastamisega ning kust selgub ka et opositsioonil ei ole ühtset selget seisukohta, kas see on sisuline töö või pole seda hoopiski mitte.

  Saatejuht Lauri Leet. 

  Fotol Erkki Keldo(vasakul) Autovedajate aastakonverentsil käesolev aasta jaanuaris koos Rene Kokkaga EKREst, Joosep Vimmaga Sotsiaaldemokraatlikust erakonnast Viru-Nigula vallavanema Einar Vallbaumiga. 

   Foto autor Raul Mee

  • Poliitikute töölaud
  • 11.05.2023
  KIIRUS:
  Reformierakonna fraktsioonijuht: valijad peaksid nõudlikust kasvatama
 • Hetkel kuum