Jaga lugu:

Mida alkoholisõltlasega peale hakata?

Saate "Lavajutud" teemaks on, et suur hulk alkoholiprobleemiga inimesi kõnnib ringi ravita. Üks osa ei tea, kelle poole pöörduda, ning teised mõtlevad, et neil on häbi abi küsida. Ettekande nimi on "Mida alkoholisõltlasega peale hakata?".  Foto: Raul_Mee, Raul Mee

Saade "Lavajutud" on salvestatud konverentsil "Vaimne tervis". Esimesena kõneleb Teelia Rolko, kes on Tartu Ülikooli Kliinikumi psühhiaatriakliiniku arst-õppejõud psühhiaatria erialal.

Juttu tuleb sellest, et suur hulk alkoholiprobleemiga inimesi, mõningate uuringute järgi 90%, kõnnib ringi ravita. Umbes pool neist ei pea alkoholi oma probleemiks. Osa ei tea, kelle poole pöörduda, ning osa mõtleb, et neil on häbi abi küsida. Ettekande nimi on "Mida alkoholisõltlasega peale hakata?".

Teises saateosas räägib Confido sõltuvusnõustaja Kaja Heinsalu. Teemaks on 12 sammu programm sõltuvushäirest taastumiseks ehk Minnesota mudel. Programmis õpitakse praktilise meetodi abil saavutama ja säilitama sõltuvusainevaba elu. Programmi juhtivatel töötajatel on isiklik taastumiskogemus – nad on ise olnud alkoholisõltlased või kannatanud alkohoolikust pereliikme tõttu.

Kuulake saadet "Lavajutud" Äripäeva podcast'ide keskkonnast.

Jaga lugu:
Hetkel kuum