Sel nädalavahetusel toimub Tallinnas kõrgetasemeline Lennart Meri nimeline julgeolekukonverents. Ürituse korraldaja Helga Kalmu sõnul on kujunenud konverentsist oluline välispoliitiline tööriist.

- Donald Trumpi toetajate seas on ka ratsionaalsust, usub Kalm.
- Foto: Zumapress/Scanpix
"Lennart Meri on kindlasti üks Euroopa tuntumaid konverentse. Siin piirkonnas kindlasti kõige tuntum," rõhutas Kalm "Äripäeva arvamusliidri" saates. "See üritus näitab meid, kui aktiivselt kaasa mõtlevat riiki.“
Kalmu sõnul tuleb enamik siia, et kuulda Läänemere piirkonna teemadest – Venemaa, Euroopa hoiakud idanaabrite suhtes ja muu taoline. Ent just Venemaast on neil päevil raske rääkida.
"See riik on nii endasse sulgunud, et ratsionaalselt on poliitikast rääkida väga raske. Ja kui proovida kutsuda Vene opositsiooni esindajaid, siis mõnikord on nendegagi raske, sest nad võib-olla suhtuvad kriitiliselt ainult Putinisse, aga mitte Ukraina sõtta. Sellistele inimestele ei taha väga platvormi anda," selgitas Kalm.
Sarnaseid dilemmasid on nüüd ka USAga, kus administratsiooni ümber on palju inimesi, kes n-ö peavoolu normidest sügavalt hälbivad.
"Eestis arvatakse, et kõik trumpistid on hullud, aga tegelikult on seal mingid inimesed, kes näevad selles ääres ka mingit ratsionaalsust ja võimalust mõjutada," pareeris aga Kalm.
Intervjueeris Indrek Lepik.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Suurt tippkohtumist Istanbulis ei toimunud, sest Vladimir Putin otsustas esialgsest blufist hoolimata saata Türki üksnes ametnikud. President Kersti Kaljulaidi sõnul võib ka kohtumise toimumata jäämist positiivses valguses näha.
Julgeolekuekspert Rainer Saksa sõnul ei tasu liialt loota, et Venemaa ja Hiina suhetesse õnnestub kiilu lüüa.
Rahukõnelused Istanbulis võivad osutuda murdepunktiks enam kui kolm aastat kestnud täiemahulises sõjas.
Tänapäeva maailm muutub kiiresti ja sellega koos kasvab vajadus elukestva õppe järele. Üks paindlik ja praktiline võimalus end täiendada või koguni karjääri muuta, on mikrokraadiõpe. Tallinna Ülikooli arendusprorektor Katrin Saks rääkis Äripäeva raadios mikrokraadiõpe võimalustest ja olemusest ning miks peaks iga töötaja, tööandja ja õppimishuviline sellest rohkem teadma.