Kiiresti muutuvas ja ebakindlas maailmas vajavad organisatsioonide juhid ja tiimiliikmed pidevat enesetäiendamist. Tallinna Ülikool pakub lisaks
mikrokraadidele juhtimist ja organisatsiooni arengut toetavaid
tellimuskoolitusi, mida on võimalik kohandada vastavalt vajadusele. Koolitused on teaduspõhised ja praktilised. Uusi õpitud teadmisi ja oskusi on võimalik ettevõtte igapäevatöösse rakendada.
- Kuidas muuta avatud kontor töötajasõbralikuks? Kuidas võimestada tiimi ja edastada keerulisi sõnumeid?
Ruumikäitumine organisatsioonis: kontoriruum
Milline on töökeskkonna mõju töötajate produktiivsusele, pühendumisele ja rahulolule? Kas avatud, funktsionaalne või traditsiooniline kontoriruum? Kontori planeeringute erinevate lahenduste plussid ja miinused? Kuidas töökeskkonna abil töötajate produktiivsust tõsta?
Eesti avaliku ja erasektori organisatsioone külastades oleme märganud, et kaasaegse töökeskkonna disaini on investeeritud palju ressurssi, kaasatud arhitektid ja disainerid. Kuid ruumikäitumise ja -psühholoogia eksperdi kaasamine on veel võõras. Tänapäeva moodsates avatud kontorites on töötajatel tihtipeale keeruline oma tööle keskenduda.
Ruumipsühholoogia mõju, mida Tallinna Ülikoolis on uuritud aastakümneid, on saanud uue hingamise, mille tõttu pakume nüüd kaasaegset
ruumikäitumise koolitust ja konsultatsiooni. Koolitus on suunatud kõigile, kes on seotud organisatsiooni töökeskkonna parendamisega.
Kadi Liik, MSc, Tallinna Ülikooli psühholoogia ja käitumisteaduste suuna organisatsioonipsühholoogia lektor:
“Sageli lihtsalt ei märgata või ei osata tähele panna mõningaid keskkonnakujunduse detaile, mis võivad töötaja enesetunnet mõjutada. Mõned keskkonnatingimused võivad tööelu kvaliteeti kahjustada, suurendades stressi ja olla läbipõlemist soodustavaks teguriks. Teiselt poolt aga võivad tööelu kvaliteeti tõsta, toetades sooritust ja koostööd, suurendades rahulolu ja motiveeritust. Oluline on arvestada kontoriruumi planeeringute (nt avatud kontor, tegevuspõhine kontor, traditsiooniline kontor jms) eripäradega ning nende heade ja mitte nii heade mõjudega töötajate sooritusele ja heaolule. Näiteks mööbli paigutusega on võimalik nii töötajate produktiivsust kui ka heaolu mõjutada. Kui inimene ei tunne ennast oma töökeskkonnas hästi, siis võib see halvata nii töö tulemuslikkust, pärssida koostööd ja pühendumist kui ka kahjustada töötaja vaimset tervist.”
Kuidas võimestada tiimi?
Kuidas kiiresti muutuvas maailmas tiimiliikmeid võimestada? Millised on teaduspõhised võimestava kommunikatsiooni võtted? Kuidas võimestamise kaudu parandada tiimiliikmete kommunikatsiooni, kuuluvustunnet, tööga rahulolu ja tulemuslikkust?
Koolitusel õpivad juhid ja tiimiliikmed võimestamise võtteid. Koolituse tulemusel paranevad tiimi kommunikatsioon ja tööga rahulolu, vähenevad tööstress ja läbipõlemisoht.
Katrin Aava, PhD, TLÜ pikaaegne õppejõud, koolitaja ja töönõustaja, paljude õpikute autor:
“Rahulolu pakkuv tähenduslik töö sõltub koostöövõrgustike headest suhetest. Teadusuuringute tulemusena on selgunud, et hästi toimivad sotsiaalsed võrgustikud võimaldavad muutuvas keskkonnas olla jätkusuutlikud ja lahendada töökeskkonna probleeme. Võimestatud tiimi liikmed toetuvad üksteise tugevustele. Koolituse tulemusel kasvab töötajate rahulolu, otsitakse üheskoos keerulistele ja pingelistele tööolukordadele lahendusi, soovitakse suurendada ühisosa olukordades, kus inimesed on jäänud oma muredega üksi.”
Arenduspäev: kuidas edastada keerulisi sõnumeid?
Arenduspäeval õpitakse, kuidas edastada keerulisi sõnumeid ning kuidas ka sõnumi edastaja saab ennast emotsionaalselt kurnavas tööolukorras toetada. Arenduspäeva on võimalik kohandada vastavalt tellija spetsiifilistele vajadustele. Juht saab tellida endale ka individuaalse nõustamise.
Sisekoolitaja organisatsioonis
Organisatsioonides rakendatakse sisekoolitajateks järjest rohkem oma töötajaid. Nad on küll professionaalid oma igapäevatöös, aga kas neil on olemas baasteadmised, kuidas oma tööalaseid teadmisi ja oskusi kolleegidele edasi anda? Tegemist on
täiskasvanute koolitamise koolitusega, mis on suunatud nii alustavatele kui ka juba kogemusega sisekoolitajatele organisatsioonis.
Kõne ja hääle treening
Hääleprobleemid kimbutavad paljusid inimesi, kelle üks töövahend on hääl. Kas me tunneme oma hääleaparaati? Kas me teame, kuidas oma häält optimaalselt kasutada ja hoida? Kuidas
esinemise pingest vabaneda?
Inspiratsioonipäev: kuidas loovalt juhtida ja juhtivalt luua?
Pidevalt muutuvas keskkonnas kohanemiseks on juhtidel ja tiimidel kasulik arendada muu hulgas ka oma loovust. Kuidas saame loovust oma töös rohkem rakendada?
Inspiratsioonipäeval on fookuses eelkõige iseenda juhtimine, motiveerimine ja loovuse arendamine.
Artikli autor: Elina Tahvel / Tallinna Ülikool
Seotud lood
Ajalugu kordub: möödunud aasta 26. septembril esitleti Berliinis intrigeerivaid telefone Xiaomi 13T ja Xiaomi 13T Pro, tänavu, samuti 26. septembril ja samuti Berliinis esitles Xiaomi oma uusimaid telefone
Xiaomi 14T ja
Xiaomi 14T Pro. Enimloetud
4
“Nendel vendadel, kes rohkem panustavad, on ka suurem sõnaõigus”
Viimased uudised
Võitjad selguvad 2. novembril
Hetkel kuum
“Nendel vendadel, kes rohkem panustavad, on ka suurem sõnaõigus”
Tagasi Äripäeva esilehele