Äripäeva Infopanga andmed näitavad, et detsembris lõpetas tegevuse 945 ettevõtet. Kogu eelmise aasta püsis tegevuse lõpetanud ettevõtete arv alla 900, välja arvatud jaanuaris, mil tegevuse lõpetas 1379 ettevõtet.
Eesti Panga andmetel oli eraisikute eluasemelaenude käive novembris 145,3 miljonit eurot ja see on kõige kõrgem laenukäive alatest 2016. aasta jaanuarist. Aasta varasemast näitajast oli novembrikuine eraisikute laenukäive üle 13 protsenti.
25. novembri seisuga on kõige enam maksuvõlgu kaubandussektori ettevõtetel – 88,7 miljonit eurot. Sellest 72 protsenti ehk 64,2 miljonit eurot on ajatamata maksuvõlad.
Maksu- ja tolliameti kolmanda kvartali andmed näitavad, et kui muus osas on Eesti ettevõtete käibe TOP 10 püsinud võrreldes teise kvartaliga üsna muutumatuna, siis üks oluline erinevus siiski on.
Koroonakriisi hullematest mõjudest päästsid puidutööstuse eksporditurgude mitmekesisus, kohalik tooraine ja automatiseerimine, kirjutab Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu tegevjuht Henrik Välja Äripäeva Infopanga puidutööstuse kvartaliraportile antud kommentaaris.
Koroonapandeemia avaldas metsa- ja puidutööstusele olulist mõju, kuid valdavalt tegutsevad sektoris hästi kapitaliseeritud ja kaasaegse tehnoloogiaga ettevõtted, mis on suutnud jätkata tegevust ilma suuremate tagasilöökideta, kirjutavad KPMG partner ja tegevjuht Andris Jegers ja KPMG Law´ partner Karin Kaup Äripäeva Infopanga puidutööstuse kvartaliraportile antud kommentaaris.
Hoiuste maht kasvab aina kiiremas tempos, näitab Eesti Panga statistika. Aastaga on kodumajapidamiste hoiuste maht kasvanud 11,3 protsenti, ettevõtete hoiuste maht kasvas 13,6 protsenti. Juunis oli kodumajapidamiste hoiuste maht 8,7 ja eraettevõtete hoiuste maht 7,4 miljardit eurot.
Võrreldes eelmise aasta suvekuid selle aastaga, on pankrottide arv kasvanud keskmiselt 106 protsenti, seisab Äripäeva kriisiblogis.
Ettevõtetest, kelle töötajad on saanud palgahüvitist, moodustab kaubandus viiendiku, kuid palgahüvitise kogusummast neljandik läks hoopis tööstusesse.
Enam kui pooltel ettevõtetel on eelmise aasta majandusaruanne veel esitamata.
Äripäeva Infopanga hinnavaatlus näitab, et kõrgete õllehindade poolest legendaarsel Tallinna Raekoja platsil maksab pooleliitrine õlu vähem kui 2011. aasta suvel.
Koroonakriisis on enim kasvanud tööstus- ja turismifirmade võlgasid, nende sektorite võlakoormus on märtsist kasvanud üle 2000 protsendi.
Võrreldes koroonaaega eelmise aasta sama ajaga, selgub, et tänavu on maksehäirete summa enam kui neljakordistunud.
Eesti Panga avaldatud märtsikuu pangakaartide kasutuse statistikas paistab kriisi mõju selgelt silma, vahendab Äripäeva Infopanga kriisiblogi. Samal ajal ei paista eriolukord olevat oluliselt mõjutanud sularaha väljavõttu.