Annika Kald • Jane Suu • 17. detsember 2018 kell 8:15

TOP: Põlvamaa edukaim firma ehitas Tallinna lennujaama trammiliini taristu

Äripäeva koostatud Põlvamaa parimate ettevõtete edetabeli võitis raudtee-ehitusfirma, mille suurm projekt 2017. aastal oli Tallinna Lennujaama trammiliini taristu ehitus.

Võitja on Polarwerk OÜ, mille juhatuse liikmed ning omanikud on võrdses osas Margo Jäger ja Jaan Sonberg.

Polarwerk kirjutab 2017. aasta aruandes, et tegu on 2006. aastal loodud ettevõttega, mis pakub professionaalset raudteede ehitus-, remondi- ja hooldusteenuseid. Ettevõtte tegutseb selle nimel, et tagada ohutu ja turvaline raudteeliiklus Eestis.

Ettevõte on alates loomise hetkest pidevalt laiendanud oma toote- ja teenustevalikut ning suudab aruandes kirjutatu põhjal täna edukalt konkureerida ka peatöövõtjana avalikes hangetes nii Eestis kui ka naaberriikides.

Ãripäeva TOP100 auhinnagaala 2018. Põlvamaa parima ettevõtte Polarwerki tunnustuse võttis vastu juhatuse liikme Jaan Sonbergi poeg Eero Sonberg (vasakul). Pildil koos Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandeli ja Delovõje Vedomosti peatoimetaja Alyona Stadnikuga.  Foto: Liis Treimann

Polarwerki omanikud ja töötajad on töötanud erinevates raudtee ehitus- ja remondifirmades üle 20 aasta. Ettevõte möönis, et majandustegevus on tsükliline, kus mahult suurem projektide teostuse periood jääb ajavahemikku aprillist kuni detsembrini. Määravaks faktoriks on ilm.

2017. aastaks püsititatud eesmärgid said täidetud tänu edukalt lõppenud projektidele, seisab aruandes. Ettevõtte müügitulu oli 2017. aastal ligi 1,4 mln eurot (2016.a. 0,5 mln eurot).

Ärikasum oli 2017. aastal 348 702 eurot ja aasta varem oli ärikasum kõigest 38 682 eurot ehk ligi 10 korda väiksem.

Suurematest projektidest on majandusaasta aruandes märgitud 2017. aasta kohta, et lõpetati koos AS Merko Ehitus Eesti ja KMG Inseneriehituse ASiga Tallinna Lennujaama trammiliini taristu ehitustööd. Kopli suunalise trammiliini taristu rekonstrueermitöödel tehti alltöövõttu Skinest Ehitus ASile. 2017. aastal alustati ka GoTrack OÜ alltöövõtjana AS Eesti Raudtee taristul raudtee kapitaalremondi töödega, mille kestvuseks on kolm aasat. Lisaks lõpetati pooleliolevad raudtee renoveerimistööd Edelarudtee Infrastruktuuri ASi Tallinn-Rapla raudteelõigul.

2018. aastal planeerib Polarwerk OÜ täiendada masinaparki ning võtta osa võimalikult paljudest hangetest, mis korraldatakse Eesti Vabariigis. Samuti on eesmärgiks võtta suund laienemisele ka nii Skandinaavia kui ka teistes Balti riikides, kus on plaan osaleda alltöövõtu hangetel.

Eesmärk on pakkuda konkurentsi teistele Eesti raudtee-ettevõtetele ja lõpetada 2018. aasta veel edukamalt kui seda oli eelnev aasta.

2017. aastal töötas ettevõttes 22 inimest ja tööjõukulud olid 249 922 eurot, mida on ligi 5% vähem kui aasta varem.

Äripäeva maakondlike edetabelite metoodika

2018. aasta sügisel ilmuvad Äripäeva TOPid on koostatud 2017. aasta majandusnäitajate põhjal. Koondedetabeli aluseks on kuus majandusnäitajat: käive 2017, ärikasum 2017, käibe ja kasumi kasv 2017. aastal, rentaablus ning varade tootlikkus.

Edetabelite andmed kogub ja töötleb Äripäeva Infopank.ee

Hetkel kuum