6 megapikselit saamas digifoto standardiks

Rivo Sarapik 25. märts 2004, 00:00

Amatööride, edasijõudnud ja professionaalsete fotograafide fotokotte täidavad varsti peamiselt kuuemegapikselise pildisensoriga fotokaamerad. Just sellele formaadile paistavad tootjad hetkel rõhuvat.

Pentaxi uudne kontseptsioon ja üllatav disain mõjub retrohõngulise kummardusena vanadele 8 mm filmikaameratele.

Kaamera moodustab sümbioosi 3,2megapikselisest digikaamerast ja 10kordse optilise zoom?iga videokaamerast, mille tagaosas suur LCD ekraan. Ekraani saab sajas suunas keerata ja pöörata.

Hinnaks tõotab kujuneda 6000?7000 krooni ja kodumaistele poelettidele jõuab Optio MX juunis.

Uue DiMAGE 600 puhul on Konica Minolta keskendunud sellele, mis on fotoaparaadi juures kõige olulisem: kiirus, lihtne kasutatavus ja oskus salvestada kõrgekvaliteedilisi pilte. Kaamerat iseloomustavad kiire reageerimine, ergonoomiline ja mugav disain ning võimalused nii algajale kui ka kogenumale piltnikule.

 

2. Kaamera kasutab kuuemegapikselist pildisensorit, mis saavutab nii teravuse kui värvide selguse Minolta pilditöötlussüsteemiga.

Kaamera välimus ning nuppude asetus on eelkäijaga võrreldes ümber kujundatud. Kere on roostevabast terasest ja alumiiniumist elementidega.

Kaameraga saab pildid otse fotoaparaadist printeril välja printida. Kahekohaline kaardipesa võimaldab kasutada nii mälupulka kui SD-mälukaarti.

Asjatundlikumad kasutajad saavad kaameras teha peenemaid värvimuutusi ning lisada eriefekte. Makrovõttega pääseb objektidele kuue sentimeetri kaugusele.

 

Olympus C-60 zoom on klassikaliselt disainitud metallkerega digitaalne kompaktkaamera. Eriliseks teeb aparaadi kuuemegapikseline pildisensor, millest peaks piisama nii amatöörile kui ka veidi kõrgemate nõudmistega fotograafile.

Metallkerega kaameral on uusim Olympuse pildisensor, mis teeb pildistamisel fotode salvestamise kiireks, andmata järgi kvaliteedis.

Kaameral on kolmekordne optiline zoom, mis katab vahemikku 38?110 mm (35 mm filmiformaadiga võrreldes). Aparaadil on kasutada nii automaatsed kui pildistaja seadistatavad re?iimid. Lisaks saab kaamerast pildid otse välja printida.

Poelettidele jõuab C-60 esialgsetel andmetel aprillis.

Äripäev

3. Fujifilm esitles CeBitil professionaalset digikaamerat FinePix S3 Pro. Nikon F80 kere baasil ehitatud mudel on kauaoodatud järg S2 Prole. Uus kere on kompaktsem ja sisaldab vertikaalset päästikut püstkaadrite mugavamaks pildistamiseks.

Professionaalses digikaameras on kasutatud Fujifilmi tehnoloogial põhinevat pildisensorit, mille iga piksel on jaotatud kaheks, et salvestada põhitoonid ja heledad toonid eraldi.

Selline tegevus annab juurde fotograafilist ulatust ehk toone mustast valgeni rohkem kui tavalisel CCD-pildisensoril.

S3 Pro on varustatud kuue miljoni pikselise sensoriga ja salvestab maksimumresolutsioonis 12 miljonit pikselit.

Võimalik on kasutada nii xD- kui ka Compact Flash I/II mälukaarti. Piltide mahalaadimiseks saab kasutada USB- ja FireWire-liidest.

Müügile peaks kaamera esimesed mudelid jõudma suve hakul.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing