7. november 1995 kell 22:00

Ooperiteatri La Scala töötajad ähvardavad streigiga

Kultuuri vajaduste mittearvestamine on kuritegelik, väidab La Scala peadirigent Riccardo Muti, kes nõuab, et peaminister ise pikaleveninud konflikti lahendaks.

La Scala 800 töötajat ei ole rahul ei palkade, töötingimuste ega ooperiteatri kavandatava erastamisega. Praegu tegutseb La Scala nagu riiklik ettevõte, olles sõltuv firmade sponsorirahast. Suurim teatri toetaja on suur riiklik energiafirma Eni.

La Scala 7. detsembri streik oleks katastroof kogu ooperimaailmale. La Scala on nagu muusikatempel, mis aitab üleval hoida parimaid muusikatraditsioone.

Kuid La Scala streik oleks suur pettumus ka Itaalia suurilmale, sest hooaja esietendusele on võimalik piletit hankida ainult sellel, kes kuulub riigi eliiti. Rooma ja Milano tuntuimad moeloojad töötavad juba praegu tualettide kallal, mis Itaalia rikkaimad ja mõjukaimad daamid on esietenduseks tellinud.

Kui kogu maailma loeks La Scala streigist, siis oleks see häbi tervele Itaaliale, ütles peadirigent Riccardo Muti ajalehele La Repubblica.

Muti on veendunud, et peaminister Lamberto Dini sekkub asjasse ning hooaja esietendus päästetakse. Oleks ju võimatu, et Milano jääks ilma kauaoodatud kultuuri suursündmusest. DN

Hetkel kuum