17. detsember 1995 kell 22:00

Tallinna Pank avab filiaali Tartu kesklinnas

Tallinna Pank rentis Tartu südalinnas asuva Sinimandria hoone ligi kaks aastat tagasi. Tänaseks on AS Restor teinud mahuka remondi ja pank saab uksed avada. «See maja on ainult panga jaoks liiga suur, mistõttu pidime otsima allrentnikke,» märkis Leho Lugna. Esimesel korrusel paikneb ka nädalavahetustel töötav panga valuutavahetuslett. Samal tänavatasapinna korrusel asub Baltika Kaubandusgrupi Tartu esinduskauplus, kus müüakse Evermeni ja Christini kaubamärgiga tooteid.

«Meil on nüüd Tartu südalinnas koos Baltmani esinduspoega kaks kauplust ja sellest peaks piisama,» arvas Baltika Kaubandusgrupi tegevdirektor Mart Raik.

Möödunud nädalal avati sama maja esikorrusel Postimehe raamatuäri. «Samades ruumides kauples Postimehe Kirjastus ka eelmise Eesti Vabariigi ajal,» märkis raamatuäri tegevdirektor Alo Murutar.

Tallinna Pank tegutseb hoone teisel korrusel. Tartu filiaali juhib linnavalitsuse, TKP ja Estiko kogemusega Rein Mäll. Hoone 3. ja 4. korruse ning endise Sinimandria kohviku rentnike kohta ei tahtnud Lugna täpset vastust anda, kuna rendilepingud on veel sõlmimata.

Hetkel kuum