19. detsember 1995 kell 22:00

Peterburi teele plaanis rajada Chrysleri keskus

Krundi omaniku kinnisvarabüroo Arco Vara juhatuse esimehe Arti Araka sõnul on kütusefirma Neste bensiinijaam ja autopesula esimesed ehitised praegu tühjalt seisval krundil. Bensiinijaama ja autopesula ehitus 5000 ruutmeetrile peaks algama juba veebruaris.

Plaanitav Chrysleri autokeskus on oma mõõtmetelt ja funktsioonidelt sarnane kilomeeter edasi asuva Nissani keskusega. Projekti taga on aktsiaselts Balti Ameerika Auto.

Balti Ameerika Auto presidendi Max Straschi sõnul algab ehitus arvatavasti järgmisel aastal ja kestab üheksa kuud. Autokeskus võtab enda alla üle kolmandiku kogu krundist ja see on kavas valmis ehitada pangalaenu abil. Kui suur on objekti üldmaksumus ja kust saadakse laen, ei soovinud Strasch veel öelda. Arhitektidena kasutatakse ameeriklasi.

Teenindus- ja müügikeskuseks kavandatud objekti projektdokumentatsioon on praegu koostamisel aktsiaseltsis TSM.

Samale krundile ehita- takse ka Susi hotelli laiendus koos autoparklaga. Hotelli ja Arco Vara vahel on veel lõplikult vormistamata rendileping, kuid esialgse kokkuleppe kohaselt saab hotell 9000 ruutmeetrit maad.

Hotelli omaniku, ASi Susi juhi Jüri Uppini sõnul on hotelli laiendamise maksumus umbes 80 miljonit krooni. Täpsematest ehitusplaanidest on tema sõnul veel vara rääkida.

«Kõige suurem vajadus on autoparkla järele, sest hotellil see praegu puudub,» rääkis Uppin.

Autoparkla ehitus algab tema prognoosi kohaselt järgmisel aastal.

Susi hotelli laiendustööd peaksid Uppini sõnul ideaaljuhul lõppema sajandivahetusel. Hotelli 43 toale lisaks on plaanis ehitada veel 80. Susi täituvusprotsent on praegu 60.

Hetkel kuum