USA dollari kurss tõusis tugevasti ööl vastu teisipäeva, rünnates 1,46 Saksa marka (11,68 krooni). Kasumivõtjad, kes asusid dollarit müüma, ei võimaldanud aga rohkemat ja kurss langes veidi tagasi, 1,455 DEMini (11,64 kroonini).
Laupäeval kohtub Pariisis G7. Arutluse all on Euroopa majanduse nõrk seis, mida turgutaks tugevam dollar. Jaapan raporteerib G7le meetmetest, mida on võetud massilisest halbadest laenudest jagusaamiseks ja finantssüsteemi maine taastamiseks. Eluasemelaenud võivad Jaapani maksumaksjale minna maksma kokku 685 miljardit jeeni.
Soome mark ja Rootsi kroon liikusid teisipäeval kergelt nõrgenemise suunas.
Soome mark alustas hommikut 2,654 krooni juurest, ent nõrgenes 2,641 kroonini.
Rootsi kroon odavnes vähemas ulatuses: 1,764 kroonilt 1,761 kroonile.
Soome ja Rootsi võlakirjad jätkavad kallinemist, mille tulemusel tootlus väheneb: Soome 6 kuu T-bill'i tootlus on 4,15%, Rootsi omal 7,86%. Leedus intressitase tõuseb
Kui maailmas intressitase langeb, siis Leedus lähevad intressid üles.
Leedu 90 päeva T-bill toodab keskmiselt 28,46%, võrreldes eelmise oksjoniga on tootluse tõus 2,38%. Leedu valitsus pakkus võlakirju 50 miljoni liti eest, nõudlust oli 36,741 miljoni järele.
Pankadevahelisel dollarioksjonil Moskvas liikus kurss viis punkti rubla odavnemise suunas, tasemeni 4677 rubla dollarist. Rubla kursi langus on kooskõlas dollari tugevnemisega maailmaturul, ehkki Venemaal ei tarvitse asjad käsikäes käia.
Keskpanga pressiesindaja teatas, et rubla stabiliseerimiskava võib teisel poolaastal jätkuda teiste vahenditega, näiteks võidakse kehtestada keskkurss ja lubatud kõikumine mõlemas suunas.
30. juunini kehtib kursikoridor 4550--5150 rubla dollarist. Seni on rubla hästi koridoris püsinud, mis näitab, et keskpangal on rubla stabiliseerimisega tõsi taga. Kindlasti ei meeldi need sammud Venemaa eksportööridele.
Seotud lood

Kuula ka podcasti rahvusvahelisest õppest