Ranna linnukasvatuse pankrotihaldur Arno Mägi teatas, et neljapäeval tunnistas pankrotistunud ASi Ranna Linnukasvatus pankrotitoimkond kolmest laekunud kirjalikust ostupakkumusest parimaks Eesti-Soome ühispakkumuse, mille olid esitanud AS Tampuli ja AS Mainor.
Teise arvestatava pakkumuse esitas Mägi sõnul Soome toiduainekontserni L.S.O. tütarfirma Broilertalo Oy, kes on väidetavasti suurim broilerilihatootja Soomes.
Mägi märkis, et temani on jõudnud kuuldused sellest, et konkursi kaotanud Broilertalo on võtnud ühendust võitjatega, kavatsedes müügihinda kolmepoolse pakkumuse kaudu alla viia. «Kui Broilertalo pakkus praegu ainult kaheksa miljonit, siis võivad nad teha ühise pakkumuse näiteks kümnele miljonile,» nentis ta. «Ma tahan, et enne kui nad seda jõuavad, leiaks pankrotitoimkonna otsus ajakirjanduse vahendusel kajastamist.»
Artikkel jätkub pärast reklaami
ASi Mainor president Ülo Pärnits tõdes, et tõepoolest on pärast pakkumuste esitamist Broilertalo omanikud nendega ühendust võtnud ning ühisel koosolekul on otsustatud pakkumused liita. «Selge see, et iga ostja ja müüja püüab tehinguid enese jaoks võimalikult kasulikult vormistada,» ei salanud Pärnits kavatsust ettevõtte hinda sedaviisi alla kaubelda.
Tema väitel osaleb Mainor Ranna linnukasvatuse ostmisel üksnes vähemusaktsionärist konsultandina ning põhifinantseerijaks on Soome partnerid. «Et tootmist tasuvaks muuta, tuleks tootmise maht üles viia,» avalikustas Pärnits tulevikuplaane.»Kuna aga Eesti turg on liha täis, kavatseme seda Soome müüa.»
Pärnitsa sõnul eriti suuri investeeringuid ei planeerita, olulisemaks peetakse tõusordi väljavahetamist, mis läheb maksma pool miljonit krooni. «Kui Soomes kasvatatakse kanu 35 päeva, siis meil 45 päeva,» tõdes ta, «see on aga seotud tunduvalt suurema söödakuluga.»
Kolmanda, 16miljonise ostusoovi esitas linnukasvatusele Eesti investeerimisfirma AS Trosa, kelle eesmärk ei olnud tootmist jätkata, vaid ettevõte edasi müüa, millega võlausaldajad põhimõtteliselt nõus ei olnud.
Arno Mägi märkis, et ostu-müügilepingut tulevaste omanikega ei saa sõlmida enne 1. märtsi, kuna selleks ajaks peavad oma ostusoovist teatama ka linnukasvatuse alla jääva 60ha maa omanikud, kellel on ostueesõigus.
Tallinnast 15 kilomeetri kaugusel asuv Ranna Linnukasvatuse AS läks pankrotti 1995. aasta 6. oktoobril ning ettevõtte võlad ulatuvad 20 miljoni kroonini.