31. jaanuar 1996 kell 22:00

Sotsiaaltöötajad said uue peahoone

Sotsiaalkindlustusameti peadirektor Ado Viik ütles, et hoonet remonditi kolm aastat. Hoone ruutmeetri ehitusmaksumus koos käibemaksuga on 5900 krooni. Viigi sõnul oli 1340ruutmeetrise pinnaga hoone enne remonti avariiseisus. Praeguseks on korrastamata vaid hoone fassaad, mille tarvis on käesolevaks aastaks eraldatud vahenditest kavas kulutada kuni pool miljonit krooni.

1993. aastal eraldati hoone remondiks eelarvest poolteist miljonit krooni. Kahel järgneval aastal eraldati kolm miljonit.

Ehitusfirmaga Renover lõpetati leping möödunud aasta alguses, mil jätkas töid AS Restauraator T.

Restauraator T direktori Arvo Reimani sõnul on nii pikaajaline ehitusprotsess ebameeldiv, sest tööd on keeruline ette planeerida. Ta lisas, et järjest tehes oleks võinud remondi valmis jõuda aastaga. Reimani sõnul täitis tellija lubadusi ja probleeme töö eest maksmisega ei tekkinud.

Käesoleva aasta eelarvest on eraldatud sotsiaalkindlustussüsteemile ehitustöödeks 18 mln krooni ja sama palju ravikindlustussüsteemile. Kokku 36 miljoni krooni eest on kavas remontida Pärnu, Rapla, Narva ja Tallinna büroo sotsiaal- ja ravikindlustushooned.

Viigi sõnul tehakse sel aastal suurimad investeeringud ehitustesse. Pärast nimetatud objektide korrastamist ei vaja ükski hoone nii mahukaid ehitustöid, lisas Viik.

Hetkel kuum