8. veebruar 1996 kell 22:00

Reformierakond pole nõus ettevõtte tulumaksu osalise vähendamisega

Koonderakonna fraktsiooni esimees Mart Siimann ütles, et koonderakond pakub ühe kompromissivõimalusena välja ettevõtete tulumaksu mõningast vähendamist.

Peaminister Tiit Vähi on varem öelnud, et see võiks olla 5--6 protsenti alla praeguse 26protsendilise maksumäära.

Siimanni sõnul palub koonderakond rahandusministeeriumilt ja peaministri majandusnõunikult Heido Vitsurilt eksperthinnanguid reformierakonna esitatud ettevõtte tulumaksuseaduse eelnõu kohta.

«Ka see, kui Nobeli preemia laureaat kiidab selle eelnõu heaks, ei saa meid takistada uusi arvestusi tegemast,» kinnitas Siimann.

Üks reformierakonna liidreid Igor Gräzin on Kranichile USAst teatanud, et 1995. aasta Nobeli majanduspreemia laureaat J. Lucas on eelnõusse positiivselt suhtunud.

Koonderakonna fraktsiooni aseesimehe Tõnu-Reid Kuke sõnul soovis ta kohtumisel kuulata eelkõige eelnõu autorite seletusi. «Eelnõus on lahendamata riigieelarvesse tekkiva augu probleem ning kohtumisel selles osas saadud vastused meid ei rahuldanud», lausus Kukk. Tema sõnul otsustavad fraktsioonid ja rahanduskomisjon, mis eelnõust saab.

Reformierakonna fraktsiooni liikme Jürgen Ligi sõnul seletasid nad eilsel kohtumisel veel kord eelnõu sisu ja kritiseerisid välisekspertide kirjalikke arvamusavaldusi.

«Eelnõu hakkas paljudele meeldima,» väitis Ligi. Samas oli kokkusaamine tema sõnul emotsionaalne ja koonderakond süüdistas reformierakonda, et viimane polnud eelnõu sisus nendega eelnevalt kokku leppinud.

Ligi kinnitas, et reformierakond ei lepi ettevõtete tulumaksu osalise vähendamisega. «See on meie jaoks printsiibi küsimus,» kinnitas ta. Ligi arvates langetab valitsus oma otsuse eelnõu kohta siis, kui reformierakond on esitatud eelnõu ümber sõnastanud.

Hetkel kuum