13. veebruar 1996 kell 22:00

Räpasest Lembitust

RAS Lembitu erastamine ei ole kulgenud nii, nagu seda lootis erastamisagentuur, erastamiskonkursi võitnud pakkuja ja RASi Lembitu senine juhtkond. Keegi ei ole praeguseks saavutanud seda, mida soovis. Kindel on, et Lembitu erastamine jätkub nüüd kohtusaalis.

Ajakirjanikuna seda erastamisprotsessi jälgides on mu kõrvad kuulnud märkusi, viiteid, arvamusi ja süüdistusi, mida erastamises osalenud üksteise aadressil kohtuasja eelsoenduseks aeg-ajalt lausuvad.

«RASis Lembitu on koondunud kõik korruptsiooni, varade kantimise ja ametivõimu kuritarvitamise nähud,» teatas üks agentuuri juhtivtöötaja kindla veendumusega, viidates Lembitu juhtkonnale.

Lembitu juhtide vastulause oli, et mina, ajakirjanik, usun alusetuid laimulauseid, mis pole kohtulikult kinnitust leidnud. Samas viitasid Lembitu ja ta partnerfirmade juhid, et ega erastamisagentuuris kõik korras ei ole. Lisatud oli mitmeleheküljeline tõestus, et erastamisagentuur on Lembitu erastamisel mitmeti Eesti seadusi rikkunud.

Agentuurist kinnitatakse, et selline jutt on puhas jama. Kõiki seadusi on Lembitu erastamisel jälgitud. Te ärge uskuge seda, mida Lembitust teile öeldakse, tahavad agentuuri töötajad. Vahepeal, eelneva keskustelu taustal, on agentuur Lembitu üle kontrolli saavutamiseks kasutatud majanduspolitsei ja K-komando abi. Agentuuri töötajaid on turvamehed paaril korral Lembitu majast välja visanud. Täna peaksin ma RASi Lembitu juhtidelt saama täpse kirjelduse sellest, kuidas asjad tegelikult on.

Õnnetuseks nägin ma esmaspäeval dokumente, mis RASi Lembitu juhtkonna üsna karmilt paljastaks.

Tahan kokkuvõtteks öelda, et Lembitu erastamine on põnev case, kuid selle räpa-suse tunnistaja on kehv olla.

Hetkel kuum