19. veebruar 1996 kell 22:00

Georg Männik juhib Bico Elukindlustust

Reedel saabus Männik kahenädalaselt väljaõppelt Saksamaal Bico Elukindlustuse emafirma Alte Leipziger Europa juures, esmaspäevast juhib ta eelmisel neljapäeval tegevuslitsentsi saanud Bico Elukindlustust.

Küsimuse peale, kas Bico Elukindlustus kavatseb edaspidi litsentse juurde taotleda, vastas Männik, et saadud litsents võimaldab teha kõike, mida Bico on kavandanud.

Balti Kindlustusseltsi (Bico) peadirektor Jaan Marks lausus, et tippjuht on uuel kindlustusseltsil olemas ja praegu paneb Bico kokku elukindlustusseltsi meeskonda. Bico kavatseb elukindlustusseltsi käivitamisse kaasata ka seni kahjukindlustusega tegelenud spetsialiste.

Georg Männikul seisab Jaan Marksi sõnutsi ees raske ülesanne, sest Bico Elukindlustuse esimesel aastal peaks firma äriplaani kohaselt müüma 1000 elukindlustuspoliisi. Kogutud preemiate mahuks kujuneks sellisel juhul 7 miljonit krooni aastas.

Hansapanga Kindlustuse juhatuse esimees Mart Einpalu prognoosis, et Hansapanga Kindlustus sõlmib poliise kolmesaja ringis.

Georg Männik lausus, et riigitööst loobuda otsustas ta juba siis, kui eelmisel suvel lahkus sotsiaalkindlustusameti peadirektori kohalt. Sobiva pakkumuse tegi Männikule Bico.

Jaan Marks ütles Männiku kohta: «Tal on väga hea backround, ta jagab asja.»

Sotsiaalminister Toomas Vilosiuse sõnutsi lahkub riigitöölt professionaalse koolituse saanud inimesi erafirmatesse palju ja nii on see ka lääneriikides.

Hetkel kuum