20. veebruar 1996 kell 22:00

Motorola Inc kavatseb osta Apple Computer Inc'ilt litsentsi Macintoshi tarkvara kasutamiseks oma arvutites.

Apple'it on kritiseeritud, et ta ei ole efektiivselt kasutanud võimalust müüa Macintoshi litsentsi. Seni on Apple lubanud vaid väikestel kompaniidel, näiteks Power Computingil või Radiusel Macintoshi koopiaid valmistada.

Litsentsileping Motorolaga on esimene suur strateegiline otsus, mille langetas Apple'i uus peadirektor Gil Amelio. Reedel andis ta oma esimese pressikonverentsi, kus lubas edaspidi põhjalikult litsentseerimisega tegelda.

Liiga aeglaselt kasvava läbimüügi tõttu majandusraskustesse sattunud Apple vahetas peadirektori välja veebruari alguses pärast seda, kui sai teatavaks möödunud aasta viimase kvartali kahjum. AP--BNS

Möödunud nädalal tõusis Ameerika Ühendriikides miljonäriks Internetis turvalist maksete sooritamise tarkvara pakkuv Cybercash Inc.

Ainult Interneti lootusrikkas maailmas võib firma, mis ei ole seni sisse toonud dollaritki, kuulutada ennast mingil alal turuliidriks.

Cybercash sai alguse 18 kuu eest, kui tema asutajad ostsid firma aktsiad 20 USA sendi eest. Nüüd on kompanii saanud valmis esimese toote ning tõi turule kaks miljonit aktsiat -- 17 dollarit tükk. Kahe päeva jooksul vahetas omanikku peaaegu viis miljonit aktsiat ning aktsiate hind kerkis üle 30 dollari.

1994. aastal asutajate poolt investeeritud 130 000 dollarit on kasvanud 39 miljoni dollarini ning kogu kompanii on praegu väärt peaaegu 300 miljonit dollarit. Kuigi konkurents on tihe, said investeerijad julgustust tõsiasjast, et kompaniisse on investeerinud Intel.

Keegi ei saa olla kindel, et äri Internetis läheb edukalt, aga kui see nii juhtub ja Cybercash suudab edestada konkurente, on praegune aktsiate hind veel väga madal. BNS

CompuServe Inc tutvustas reedel oma uut tarkvara, mis on firma hinnangul parim seni välja töötatud «vanemliku kontrolli» meetoditest, võimaldades lapsevanematel kontrollida, mida nende lapsed Internetis vaatavad.

Samas teatas Baieri õigusministeerium, et tarkvarast ei piisa, kontrollimaks Interneti kasutamist. AP--BNS

Hetkel kuum